اخبار خودرو

خودرو لوتوس ساخت چین تماما الکتریکی خواهد بود!

اخباری وجود دارد که نشان می دهد لوتوس شاسی بلند چینی ها آخرین سالی است که با یک موتور احتراقی به بازار عرضه خواهد شد و مارک تولید کننده این خودرو یعنی جیلی اعلام کرده است که آخرین اتومبیل خود را با موتور احتراقی در سال 2021 به بازار عرضه خواهد کرد. ICE را که سالهاست از تویوتا تأمین می شود رها کنید.

نگاهی به تصمیم لامبدا برای لوتوس

با ارزش ترین سازنده پول ، Evija یا سایر اتومبیل های ورزشی که بعد از این دهه دنبال می شوند ، دیگر نخواهند بود و برنامه ای برای تولید و عرضه آن ها وجود ندارد . یک SUV نقش یک گاو پول نقد را برای مارک مستقر در نورفولک پر می کند و گزارش جدیدی از اتوکار ادعا می کند که در مورد لوتوس اطلاعات بیشتری در دست دارد که این می تواند خبری خوش برای دنبال کنندگان صنعت خودرو و دنبال کنندگان رشد چینی ها در این صنعت باشد. در ابتدا اعتقاد بر این بود که یک پیشرانه هیبریدی برای این خودرو استفاده می شود ، “لامبدا” همانطور که در داخل کشور چین شناخته شده است نشا دعده که ظاهراً موتور احتراقی را کاملاً خاموش می کند و این یعنی باید منتظر یک موتور الکتریکی به طور کامل باشیم.

Lotus SUV

انتظار می رود SUV Lambda با معماری Geely’s Sustainable Experience Architect اقتباس شده توسط مهندسان لوتوس و با تمرکز بر تراشیدن وزن تا حد ممکن سبک شود تا بتوان برای آن یک موتور الکتریکی مناسب را در نظر گرفت. باید بگوییم که این نسخه از خودرو ها همواره گزینه ای مناسب برای افرادیست که به دنبال خودرویی ارزان با تکنولوژی بالا هستند. اعتقاد بر این است که این مدل با یک موتور دوتایی مناسب برای 600 اسب بخار در یک نسخه پایه و تا 750 اسب بخار در تریم پیشرفنه عرضه خواهد شد. پس باید منتظر یک موتور قوی و جذاب از این شرکت باشیم که انتظار می رود با ویژگی های منحصر به فرد تری نیز به بازار عرضه شود.

موتور های الکتریکی و صنعت خودروسازی

طبق گفته Autocar ، بسته باتری مشخص نشده و هنوز مشخص نیست که چه ویژگی هایی را خواهد داشت اما با یک بار شارژ تقریباً 360 مایل (580 کیلومتر) را طی خواهد کرد اگرچه تیم توسعه “جاه طلبی برای فراتر رفتن از آن” را در برنامه خود دارد. این تعداد احتمالاً براساس چرخه WLTP است که در هر اندازه گیری EPA به یک محدوده کوتاه تر تبدیل می شود. اعتقاد بر این است که لوتوس برنامه ریزی شده در سال 2022 به صورت جهانی معرفی خواهد شد اما فروش آن تا سال 2023 آغاز نمی شود. در حالی که تولید می تواند از نظر فنی در خانه در نورفولک که کارخانه هتل ارتقا یافته در آنجاست، انجام شود.

لوتوس الکتریکی

در نتیجه ، اولین SUV لوتوس در تاریخ در یک کارخانه جدید در ووهان مونتاژ می شود که جیلی می تواند سالانه 150،000 دستگاه از وسایل نقلیه خود را در بازار چین تولید کند. بخشی از این کارخانه به تخته های لوتوس اختصاص خواهد یافت و اگر تقاضا زیاد باشد ممکن است سایر کارخانه های جیلی در سراسر جهان نیز همین کار را انجام دهند.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا