اخبار خودرو

اولین تجربه رانندگی با خودروی لکسوس LC 500

برای این که یک خودروی کانورتیبل را تحمل کنید باید بدانید که این خودروها، مشکلات عظیمی دارند که همین موضوع سبب شده تا برخی از افراد این سبک از خودرو را ترجیح ندهند. لکسوس LC 500 یگ خودروی کانورتیبل است که از هر نظر عالی است. هنگامی که سوئیچ پنهان را پیدا کردید ، مخفی کردن سقف آسان است. من برای پیدا کردن این کلید تلاش کردم و پنج دقیقه را صرف جستجو LC برای چیزهای سخت می کردم. در یک لحظه ، من به معنای واقعی کلمه از ماشین پیاده شدم تا مطمئن شوم که واقعاً در یک کانورتیبل نشسته ام.

لکسوس LC 500، یک کانورتیبل جذاب

سوئیچ موجود ، سقف چهار لایه و مکانیزم حضور آن همه کار را به درستی انجام داده است. باز شدن تنها 15 ثانیه طول می کشد و یک ثانیه دیگر بسته می شود ، در حالی که قابلیت فعال سازی تا 31 مایل در ساعت هم برای لکسوس LC 500 وجود دارد. برای این خودرو فضای بار کمتری نسبت به کوپه (3.4 فوت مکعب در مقابل 5.4) وجود دارد.

lexus lc 500

ظاهراً خوب به نظر می رسد و با وجود آن ، LC Convertible به لطف طراحی هوشمند و فناوری کنترل سر و صدای فعال ، تصویری عالی از خواهر و برادر پشت بام خود ایجاد می کند. صداهای اضافی باد به سختی وجود دارد. شما می خواهید که سقف را تا حد ممکن پایین بکشید ، البته نه تنها به این دلیل که LC با ظاهری بالاتر از آن بهتر به نظر می رسد – اگرچه قطعه پارچه فقط در سبک کلی خودرو فقط تأثیر منفی دارد. با پایین آوردن سقف، یک مکان دلپذیر و بی سر و صدا دارید، در حالی که هنوز به بیرون اجازه می دهد وارد شوید.

LC کانورتیبل همچنین دارای یک بادگیر بزرگتر است که روی صندلی های عقب مستقر می شود. لکسوس LC 500 یک مبدل بسیار خوب (و یک لکسوس بسیار خوب) است ، اما مانند همه کولرهای گازی ، در طول راه مبلغ منصفانه را کنار خواهید گذاشت. برای شروع ، این سنگین ترین نسخه از یک خودروی سنگین وزن در حال حاضر با قیمت 4540 پوند یا 200 پوند بیشتر از LC 500 Coupe است که برای 2021 یک شروع سریع است.  علی رغم وجود پیشرانه دوست داشتنی 5 لیتری V8 ، هیچ گزینه دیگری نیست و LC Convertible دارای 471 اسب بخار قدرت و 398 پوند فوت گشتاور است.

لکسوس LC 500 و قابلیت هایش

این خودرو، سواری بسیار راحتی دارد و دامپرهای تطبیقی ​​کار خوبی از برآمدگی ها و نواقص موجود دارند. حتی با وجود چرخ های بزرگ 21 اینچی و حداقل دیوارهای جانبی, این سواری از همه سخت تر و دلپذیر است. با وجود برداشتن سقف ، بدن هنوز احساس سفتی و کمی در راه احساس لرزش می کند. باد و آفتاب این اتومبیل را به عنوان یک مبدل تبدیل می کند ، نه راهی که سوار آن شود.

لکسوس LC 500

کیفیت مواد کابین متناسب بودن آن چشمگیر است. مانند کوپه ، چهار صندلی وجود دارد ، اما از نظر واقعی ، LC یک خودروی دو نفره است. صندلی های جلو بسیار راحت هستند. لکسوس LC 500 دارای قیمت اولیه حتی 101،000 دلار یا 85050 دلار بیشتر از سخت افزار است. اگرچه به نظر می رسد بسیار عزیز است ، لکسوس در واقع حق بیمه کمتری را برای تبدیل به کانورتیبل از سایر رقبای خود می پردازد.

لکسوس LC 500

BMW 840i Convertible لکسوس را با قیمت 97،400 دلار کم می کند ، اما کندتر و قدرت کمتری دارد. در همین حال ، پورشه 911 کاروره کابریولت 112،000 دلاری 11000 دلار بیشتر و مرسدس بنز S560 Cabriolet در خروجی 138،600 دلار یا نزدیک به 40،000 دلار دیگر هزینه دارد. لکسوس LC کانورتیبل به معنای کلاسیک یک معامله نیست ، اما نسبت به اتومبیل هایی که مشتریان آن را با آن مقایسه می کنند ، این یک معامله فریاد است. این قیمت نسبتاً مناسب همراه با ویژگی های عالی قابل تبدیل ، ظاهر خوب فوق العاده و یک شخصیت مسموم کننده باعث می شود که 2021 LC 500 Convertible وسیله نقلیه ای بسیار دشوار برای نادیده گرفتن باشد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا