اخبار خودرو

آیا محصولات لکسوس جی اس ، از رده خارج می شوند ؟

سیاری از افراد معتقدند که لکسوس جی اس هنوز هم می تواند از مدل های لوکس خودروساز ژاپنی لکسوس به شمار رود . همان طور که میدانید لکسوس شرکت تولید کننده ی خودروهای لوکس تویوتا به شمار می رود . با توجه به گزارش‌های دریافت شده می‌فهمیم که لکسوس قصد دارد تا در نسل جی اس تغییراتی اعمال کند .

قطع تولید کدام مدل های لکسوس حتمی خواهد بود ؟

گزارشی از سال گذشته نشان می‌دهد که این شرکت در حال بررسی با نگاهی استراتژیک ، به سدان‌های is و جی اس است که این موضوع احتمال قطع تولید این خودرو ها را کاهش می دهد اما اعمال تغییرات برای این خودروها به زودی اتفاق نخواهد افتاد و در سال ۲۰۲۰ شاهد تغییر این خودروها نخواهیم بود و تنها مدل جی اس با تغییراتی ساده به بازار عرضه خواهد شد .

سخنگوی لکسوس الیسا موچری به مجله CarsDirect تایید کرده است که تولید مدل های لکسوس جی اس ۳۰۰ پس از سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید . در اصل این سدان با دو مدل gs ۳۵۰ و لکسوس جی اس اف وجود دارد که به سرعت این خودروها از رده خارج خواهند شد . قطع تولید هر کدام از این سدان ها کاملاً حرکتی منطقی به نظر می رسد چرا که مردم دیگر علاقه ای به خرید سدان‌ های جی اس از لکسوس را ندارند .

در ادامه نیز سخن گوی لکسوس به منبع CarsDirect تایید کرده است که GS ۳۰۰ در سال ۲۰۱۸ درصد کمی از فروش محصولات لکسوس GS را تامین کرده است . وی اظهار داشت که ما هم اکنون دائماً در حال ترکیب مدل های مختلف برای ارزیابی و تولید یک مدل محبوب و پرفروش در بازارهای مختلف هستیم .

قیمت در نظر گرفته شده برای لکسوس GS350

برای سال ۲۰۲۰ قیمت پایه در نظر گرفته شده در خودروی لکسوس جی اس ۳۵۰ ، ۵۲ هزار و ۴۲۹ خواهد بود و این در حالی است که خودروی رده بالاتر از آن یعنی جی اس اف با قیمت ۸۶ هزار و ۳۵ دلار عرضه می گردد . در مقایسه با سال ۲۰۱۹  که جی اس ۳۵۰ با قیمت ۴۷۸۵۵ دلار در دسترس بود ، هم اکنون این خودرو ، با افزایش قیمتی ۴۵۳۵ دلار رو به‌ رو است . لکسوس با طراحی نسل جی اس قصد دارد تا همچنان خریداران سدان اسپرت متوسط را که به دنبال یک عملکرد هیجان انگیز هستند و به تجملات علاقه دارند ، هدف قرار دهد .

جالب است بدانید که نسل اول لکسوس GS در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و هم اکنون این نسل در سال ۲۰۲۰ نیز به فعالیت خود ادامه می ‌دهد . هنوز هیچ منبع رسمی تایید نکرده است که آیا این شرکت قصد دارد برای تحقیق هزینه کند و به توسعه وسیله نقلیه های جدید بپردازد و یا بر روی همه محصولات قبلی خود تغییراتی اعمال خواهد کرد . البته با کاهش فروش جی اس در سال های ۲۰۱۷ ، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آینده ای روشن برای این سدان لوکس دیده نمی شود . انتظار می رود که لکسوس به فکر به کارگیری و تولید محصولاتی جدید با فناوری های نوین برای شرکت خود باشد .

منبع
Motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا