سوپر اسپرت جدید الکتریکی لامبورگینی ، سیان !

لامبورگینی در تولید خودروهای سوپر اسپرت بسیار مشهور است و به همین دلیل است که این روز ها در تلاش است تا نسخه های هیبریدی از خودروی خود را عرضه دهد و قصد دارد تا سیان( خودروی الکتریکی لامبورگینی) را جانشین آونتادور کند . لامبورگینی آونتادور از محبوب ترین خودروهای این برند است که هم اکنون با پلاگین هیبریدی خفیفی معرفی شده است و سیان نام   می گیرد . Sian نشان گر آینده شرکت لامبورگینی در عرصه خودروهای الکتریکی و هیبریدی می باشد . شرکت لامبورگینی سعی کرده است تا به ارائه خودرویی به مانند آونتادور و هیبریدی ، در بازار خودرو رشد قابل توجهی را تجربه کند .

مشخضات خودروی الکتریکی Sian

در سیان از یک سیستم هیبریدی ابر خودرو استفاده شده است . این انتخاب برای یک سوپر اسپرت کاملا مناسب است و می تواند رشد این خودرو را به دنبال داشته باشد . مائوریزیو رگیگی ، مدیر ارشد فنی لامبورگینی ، در گفتگوی مخصوص خودروی هیبریدی این شرکت عنوان کرد که با سیستم هیبریدی عرضه شده برای این خودرو ، یک سوپر اسپرت تا سه برابر قدرتمند تر را تجربه خواهید کرد . البته وی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت که در حال حاضر نمی توان انتظار داشت که یک خودروی الکتریکی بتواند محدوده ی بیشتری را توسط باتری الکتریکی خود طی کند . به این منظور باید منتظر باشیم و ببینیم که چه زمانی خودرو های نامحدود الکتریکی عرضه می شوند .

لامبورگینی سیان

برای خودروی سیان که جایگزین ابرخودروی شرکت لامبورگینی یعنی آونتادور شده است ، پیشرانه بنزینی – الکتریکی عرضه شده تا بتواند تولید کربن دی اکسید را کم کند و در کاهش آلودگی هوا سهم خود را ادا کند . این به این معنی است که لامبورگینی سیان از شرکت لامبورگینی ، در محدوده مشخص شده از این شرکت ، توانایی استفاده از پیشرانه تمام الکتریکی خود را دارد و پس از این محدوده ، از موتور بنزینی خود استفاده می کند .

مقاله‌های مرتبط:

نسخه محدود و خاص سوبارو

آئودی ای ۶ و مشخصات آن

سیستم فنی خودروی الکتریکی لامبورگینی Sian

نکته منفی که در خصوص استفاده از پیشرانه از نوع PHEV وجود دارد این است که باتری های ارائه شده ، وزن بیشتری برای خودرو ارائه می دهند و در کنار آن حجمی را نیز درگیر خواهند کرد . به همین دلیل است که باید مقدار زیادی از فضا از خودرو خارج گردد تا مشکل حجم جبران شود . رگینی اعلام کرده است که در خودروی سیان لامبورگینی مهندسی جدیدی به کار برده شده است تا توانایی جاگیری باتری در این خودرو ، در کنار عدم افزایش وزن آن وجود داشته باشد . از دیگر تغییرات سیستم فنی در خودروی جایگزین اونتادور می‌توان به سیستم گیربکس دو کلاچه قدیمی اشاره کرد .

لامبورگینی سیان

همچنین رگینی نشان داده است که این خودرو از سیستم آیرودینامیکی  Huracan Performante و Aventador SVJ ا استفاده نخواهد کرد . آخرین گزارشها حاکی از آن است که سیان ممکن است تا سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه نگردد . شایعات نشان داده است که برای این خودرو احتمال حضور سه پیشرانه اکتریکی وجود دارد تا بتواند قدرت ۱۱۰۰ اسب بخاری را برای این خودرو عرضه کند . البته تا زمان اعلام مشخصات از کارخانه این خودرو نمی توان به طور قطعی نظر داد .

منبع motor1
برای بروز ماندن مشترک خبرنامه ما شوید.
برای دریافت آخرین اخبار ها و پیشنهادات ویژه به طور مستقیم در صندوق پستی خود، ایمیل خود را ثبت کنید.
شما می توانید در هر زمان لغو اشتراک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + یک =