اخبار خودرو

سوپر اسپرت جدید الکتریکی لامبورگینی ، سیان !

لامبورگینی در تولید خودروهای سوپر اسپرت بسیار مشهور است و به همین دلیل است که این روز ها در تلاش است تا نسخه های هیبریدی از خودروی خود را عرضه دهد و قصد دارد تا سیان( خودروی الکتریکی لامبورگینی) را جانشین آونتادور کند . لامبورگینی آونتادور از محبوب ترین خودروهای این برند است که هم اکنون با پلاگین هیبریدی خفیفی معرفی شده است و سیان نام   می گیرد . Sian نشان گر آینده شرکت لامبورگینی در عرصه خودروهای الکتریکی و هیبریدی می باشد . شرکت لامبورگینی سعی کرده است تا به ارائه خودرویی به مانند آونتادور و هیبریدی ، در بازار خودرو رشد قابل توجهی را تجربه کند .

مشخضات خودروی الکتریکی Sian

در سیان از یک سیستم هیبریدی ابر خودرو استفاده شده است . این انتخاب برای یک سوپر اسپرت کاملا مناسب است و می تواند رشد این خودرو را به دنبال داشته باشد . مائوریزیو رگیگی ، مدیر ارشد فنی لامبورگینی ، در گفتگوی مخصوص خودروی هیبریدی این شرکت عنوان کرد که با سیستم هیبریدی عرضه شده برای این خودرو ، یک سوپر اسپرت تا سه برابر قدرتمند تر را تجربه خواهید کرد . البته وی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت که در حال حاضر نمی توان انتظار داشت که یک خودروی الکتریکی بتواند محدوده ی بیشتری را توسط باتری الکتریکی خود طی کند . به این منظور باید منتظر باشیم و ببینیم که چه زمانی خودرو های نامحدود الکتریکی عرضه می شوند .

لامبورگینی سیان

برای خودروی سیان که جایگزین ابرخودروی شرکت لامبورگینی یعنی آونتادور شده است ، پیشرانه بنزینی – الکتریکی عرضه شده تا بتواند تولید کربن دی اکسید را کم کند و در کاهش آلودگی هوا سهم خود را ادا کند . این به این معنی است که لامبورگینی سیان از شرکت لامبورگینی ، در محدوده مشخص شده از این شرکت ، توانایی استفاده از پیشرانه تمام الکتریکی خود را دارد و پس از این محدوده ، از موتور بنزینی خود استفاده می کند .

سیستم فنی خودروی الکتریکی لامبورگینی Sian

نکته منفی که در خصوص استفاده از پیشرانه از نوع PHEV وجود دارد این است که باتری های ارائه شده ، وزن بیشتری برای خودرو ارائه می دهند و در کنار آن حجمی را نیز درگیر خواهند کرد . به همین دلیل است که باید مقدار زیادی از فضا از خودرو خارج گردد تا مشکل حجم جبران شود . رگینی اعلام کرده است که در خودروی سیان لامبورگینی مهندسی جدیدی به کار برده شده است تا توانایی جاگیری باتری در این خودرو ، در کنار عدم افزایش وزن آن وجود داشته باشد . از دیگر تغییرات سیستم فنی در خودروی جایگزین اونتادور می‌توان به سیستم گیربکس دو کلاچه قدیمی اشاره کرد .

لامبورگینی سیان

همچنین رگینی نشان داده است که این خودرو از سیستم آیرودینامیکی  Huracan Performante و Aventador SVJ ا استفاده نخواهد کرد . آخرین گزارشها حاکی از آن است که سیان ممکن است تا سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه نگردد . شایعات نشان داده است که برای این خودرو احتمال حضور سه پیشرانه اکتریکی وجود دارد تا بتواند قدرت ۱۱۰۰ اسب بخاری را برای این خودرو عرضه کند . البته تا زمان اعلام مشخصات از کارخانه این خودرو نمی توان به طور قطعی نظر داد .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا