اخبار خودرو

خودرو لامبورگینی اونتادور با پیشرانه 12 سیلندر عرضه می شود!

از معروف ترین خودروهای لامبورگینی، که در لیست پرطرفدارترین ها قرار می گیرد، لامبورگینی اونتادور است. لامبورگینی اونتادور در سال ۲۰۱۱ توسط اشتفان وینکلمن رئیس کمپانی لامبورگینی رونمایی شد. لامبورگینی اونتادور یک اتومبیل اسپرت دو در، دو صندلی است که ۶ ماه بعد از پرده برداری ابتدایی در Bolognese، در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه ژنو به صورت عمومی معرفی گردید. این خودرو در ابتدا با پیشرانه 8 سیلندر و 6 سیلندر عرضه می شد اما امروز خبری از پیشرانه 12 سیلندر می رسد!

لامبورگینی اونتادور با موتور جدید!

اخیرا اخباری به دست ما رسده است که V12 برای لامبورگینی اونتادور در دسترس خواهد بود. از آنجا که استانداردهای انتشار در جهان سخت تر می شود ، 12 سیلندر که هوا و سوخت را به برق تبدیل می کند ، برای عرضه در همه بازارها در دسترس نیست. ظاهرا لامبورگینی برنامه ای برای زنده نگه داشتن 12 سیلندر خود دارد هرچند که به نظر می رسد این خودرو، بدون حداقل تغییر عرضه شود که این خبری خوش برای افرادی است که ویژگی های لامبورگینی اونتادور را می پسندند.

لامبورگینی اونتادور

Car and Driver  اخیراً فرصت داشت با مدیر ارشد فنی لامبورگینی ، Maurizio Reggiani ، در پی اولین مسابقه سخت Huracán STO صحبت کند. در حالی که این شرکت اتومبیل V10 را اجرا می کند ، اما دوربینی که در مجموعه لامبو وجود دارد بازهم آونتادور خوش تیپ و 6.5 لیتری V12 را به نمایش می گذارد. این خودرو، پیشرانه 770 اسب بخاری ایتالیایی را در SVJ توسعه می دهد و مدتی است که به عنوان یک پیشرانه خاص، نه فقط برای Aventador بلکه به عنوان یک موتور سوپراسپرت V12 ایتالیایی در دیگز نمونه های لامبورگینی نیز یافت می شود. البته که سوپر اسپرت جذابی نیز می باشد.

شایعات شنیده شده از لامبورگینی

ما شایعات و ادعاهای زیادی مبنی بر اینکه V12 با لامبورگینی سرباز خواهد زد شنیده ایم و گرچه این گزارش جدید مستقیما در یک بیانیه مطبوعاتی رسمی لامبورگینی ارسال نشده است اما کافی است هواداران V12 نفس راحتی بکشند. لامبورگینی اونتادور دارای شارژرهای توربوشارژ است و دارای تنفس طبیعی خواهد بود ، تصمیمی که مطمئناً خریداران از آن راضی خواهند بود. از منظر Reggiani ، حفظ شخصیت مدل شاخص لامبوگینی بسیار حیاتی است. با این وجود همه چیز ثابت نخواهد ماند. مقررات مربوط به آلاینده ها نیاز به تغییر دارد و این داستانی طولانیست.

Lamborghini Aventador

ما قبلاً شاهد آن بودیم که موتور فوق العاده کمیاب Sián مستقر در Aventador ، یک موتور 6.5 لیتری را با یک سیستم هیبریدی خفیف 48 ولتی ترکیب می کند که از یک ابر خازن به جای باتری استفاده می کند. بعید به نظر می رسد که تعویض Aventador با طراحی ابر خازن سازگار باشد زیرا لامبورگینی این خودرو را چیزی برای استفاده بیشتر در جریان اصلی می داند و بنابراین لامبورگینی اونتادور طرح معمولی مجهز به باتری مناسب است. Aventador تقریباً 10 ساله است و جدای از نسخه های ویژه مانند Sián فوق الذکر ، SVJ فعلی احتمالاً انتهای خط است. ممکن است یک گاو نر جدید یعنی یک نسخه جدید از این خودرو در سال 2022 ظاهر شود ، اما لامبورگینی اونتادور 12 سیلندر باید حداکثر تا سال 2024 وارد شود.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا