اخبار خودرو

بررسی ویژگی های لامبورگینی اونتادور ( Lamborghini Aventador SVJ )

از سال 2020 لامبورگینی اونتادور پرطرفدارترین نوع تا به امروز بوده است.  اگرچه اوانتادور چیزی بیش از صرفاً اسب بخار قدرت داشت.برای این که لامبورگینی اونتادور بتواند به عنوان بهترین نمونه در زمینه سوپر اسپورت ها فعالیت کند لازم است که از هر لحاظی پیشرفت کند . گرفتن ، آیرودینامیک ، و تنظیم سیستم تعلیق باید تا حد امکان غیر قابل انعطاف باشد تا یک مسیر جاده به همان اندازه جهنم ، سبز تقاضا شود. با توجه به این منطق ، قطع سقف SVJ با رسالت اصلی کمی ناخوشایند به نظر می رسد. انجام این کار بر استحکام ساختاری شاسی تأثیر می گذارد ، که به نوبه خود به مهاربندی اضافی نیز احتیاج دارد ، و وزن آن برابر نسخه قبلی خواهد بود. همچنین می توان فرض کرد که کابین خلبان آزاد بازده آیرودینامیکی خودرو را به هیچ وجه افزایش نمی دهد.

لامبورگینی Aventador SVJ Roadster

در حالی که پیکربندی Roadster ممکن است برای مدلی که بر توانایی عملکردی تأکید می کند ، خلاف واقعیت به نظر برسد ، مهم است که بخاطر بسپارید که نوار در ابتدا با Aventador SVJ کوپه چقدر بالا تنظیم شده است. بیایید با آن پیشرانه 6.5 لیتری V12 شروع کنیم. این موتور با کمک طبیعی با استفاده از درگاههای سرسیلندر اصلاح شده ، دونده های ورودی مجدد و شیرهای تیتانیومی جدید ، 759 اسب بخار و 531 پوند فوت گشتاور تولید می کند و آن را به قدرتمندترین پیشرانه V12 در تاریخ لامبورگینی تبدیل می کند. این پیشرانه با داشتن گیربکس اتوماتیک تک کلاچ هفت سرعته و یک سیستم چهارچرخ متحرک Haldex از نوع چهارم ، در اختیار شما قرار می گیرند تا بتواند شتاب از حالت ایستاده تا 62 مایل در ساعت در زمان کم 2.9 ثانیه بدست آورد.

لامبورگینی اونتادور

اختلاف ناچیز در عملکرد خط مستقیم تا حدودی به دلیل سقف جاده ساز است که از الیاف کربن RTM با فشار بالا ساخته شده است. از طریق اهرم های رهاسازی سریع در کابین قابل جدا شدن ، قسمت بالایی دو تکه فقط 26 پوند وزن دارد و در ناپاک جا می گیرد. درمجموع ، لامبورگینی می گوید Roadster 110 پوند بیشتر از همتای سقف ثابت خود را بدست می آورد. این هیچ چیز نیست ، اما در این سطح عملکرد ، شما را مجبور می کنید تفاوت در هر زمینه ای را در خارج از دورهای مکرر در طول یک مسیر جاده ای بگویید. همانند SVJ کوپه (و Huracán Performante قبل از آن) ، آخرین سیستم آیرودینامیکی فعال لامبورگینی در دسترس است تا هوا را به سمت هر هشیاری شما خم کند.

پرفورمنس

در اینجا ، Aerodinamica Lamborghini Attiva 2.0 ، برای استفاده از نام رسمی شرکت برای سیستم ، از فلپ های محرک موتور در جلو و عقب خودرو استفاده می کند تا جریان هوا را به صورت استراتژیک بر روی شکاف جلویی و بال عقب به گونه ای هدایت کند که نه تنها باعث افزایش نیروی کار یا بسته به شرایط ، میزان کشیدن را به حداقل می رساند ، بلکه جریان هوا را به طرف های مختلف خودرو هدایت می کند تا جلوه ای از “بردار هوایی” ایجاد کند و سرعت خودرو را بهبود ببخشد.

ویژگی های Aventador SVJ Roadster

لامبورگینی در این خودرو، با نیروی کمتری به چرخ های داخلی بدون بار در گوشه ها و در سرعت بالا ، سیستم پایداری را بهبود می بخشد و زاویه فرمان مورد نیاز برای نگه داشتن خودرو را در جایی که می خواهید در گوشه ای از آن قرار گیرید ، کاهش می دهد. فرمان استاندارد محور عقب بیشتر به توانایی کرنر برجسته Aventador SVJ Roadster کمک می کند.

Lamborghini Aventador SVJاگرچه کابین Roadster به طرز چشمگیری از این کوپه منحرف نمی شود ، اما اوضاع را نیز برای این کار طبیعی تر می کند. این صندلی ها نه تنها صندلی های ورزشی به شدت تقویت شده و پانل سازهای جت جنگنده-سنگین هستند بلکه عناصر ظریف ، مانند اطلاعات زمان واقعی در مورد سیستم ALA در صفحه داشبورد دیجیتال ، هرگز به شما اجازه نمی دهد فراموش کنید که در یک چیز خاص هستید. اگرچه سیستم سرگرمی غیر لمسی روی صفحه نمایش به نظر قدقمی می رسد ، اما واقعیت سازگاری آن با اپل CarPlay باعث شده تا از نظر انتظارات مفید واقع شود. لامبورگینی اونتادور همچنین یک پنجره عقب الکترونیکی قابلیت جمع شدن دارد که هنگام بالا آمدن به عنوان مانع باد عمل می کند.

در همین حال ، با پایین آمدن آن اجازه می دهد تا بیشتر صداهای شیرین از لوله های خروجی مرکزی SVJ به پرده گوش شما برسد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا