اخبار خودرو

رونمایی از طراحی جدید شرکت کیا در خودرو کیا EV6

جلوپنجره مشبک پوزه ببری در کیا EV6 خداحافظی کرده است و به نظر می رسد دیگر در این نوع خودروها، دیده نشود. در سال 2007 بود که کیا جلوپنجره مشبک جدیدی را به نام پوزه ببر (Tiger Nose) معرفی کرد ، اثری قابل توجه از پیتر شرایر ، که کل طراحی کره جنوبی را به آنچه امروزه در جاده ها می بینیم، تبدیل کرد. اکنون ، پس از بیش از 13 سال ، این خودروساز به سراغ فلسفه طراحی جدیدی رفته است تا با نماد و شعار تجدید شده خود به کار گرفته شود.

کیا الکتریکی 6

ویژگی های جدید کیا ای وی 6

این اثر جدید یعنی طراحی نوینی که توسط کیا ارائه شده است، هم اکنون در کیا EV6 جدید دیده می شود. این خودرو، اولین وسیله نقلیه الکتریکی اختصاصی با باتری (BEV) است که هویت طراحی جدیدی را در تصاویر رسمی پیش از اولین حضور جهانی EV، پیش نمایش کرده است. با تغییر جهت طراحی جدید، چهره جدیدی برای اتومبیل های کیا به وجود می آید و جلو پنجره مشبک آشنا به پوزه ببری را با طراحی جدید جا به جا می کند. این طراحی سبب می شود که خودروهای الکتریکی بیشتر از همیشه به چشم بیایند. البته هنوز معلوم نیست که این طراحی تنها برای خودروهای الکتریکی خواهد بود یا نه!
کیا الکتریکی 6

گفته می شود که فلسفه طراحی جدید کیا با عنوان “در مقابل یونایتد” الهام گرفته شده از تضادهایی است که در طبیعت و انسانیت وجود دارد. این فلسفه بر پنج ستون اصلی طراحی استوار است: “جسورانه برای طبیعت” ، “شادی بدون دلیل” ، “قدرت پیشرفت” ، “فناوری برای زندگی” و “تنش برای آرامش”. نیازی به گفتن نیست که انتظار می رود خودروهای آینده کیا این اجرای طراحی را در سالهای آینده اتخاذ کنند.

فضای داخلی کیا EV6

در کیا EV6 ، فلسفه طراحی به روز شده از طریق چهره جدید مشهود است، خطوط تیز مکمل الگوی نور پویای متوالی است که در تیزرهای منتشر شده قبلی مشاهده شد. از نظر مشخصات، کیا EV6 مانند کراس اوور به نظر می رس ، اگرچه نسبتاً پایینتر از یک کراس اوور واقعی نسبت به سطح زمین قرار دارد.  قسمت عقب احتمالاً جالب ترین قسمت EV6 است که دارای خوشه نوری LED است که از گلگیرهای عقب سمت چپ به راست امتداد دارد و باعث جذاب تر شدن طراحی این خودرو از کیا می گردد. این خودروی الکتریکی می تواند نظرات مثبت زیادی را به دنبال داشته باشد و البته طراحی منتقدانی را نیز به دنبال خواهد داشت.

Kia EV6

کابین کیا EV6 نیز مشخص کرده که به گفته خودرو ساز با استفاده ابتکاری از فضا، توسط پلتفرم جدید مدولار الکتریک-جهانی (E-GMP)، اولین حضور خود را در هیوندای Ioniq 5 انجام داد. برجسته ترین عنصر داخلی صفحه منحنی بالای داشبورد است که از ابزار راننده تا مرکز گسترش می یابد. فرمان دو پره است که اکنون دارای آرم اصلاح شده کیا می باشد. گفته می شود کنترل های تهویه مطبوع واقع در زیر صفحه عظیم از دکمه های لمسی استفاده می کند. کیا EV6 معرفی رسمی خود را در این ماه خواهد داشت که باید اطلاعات بیشتری در مورد سیستم انتقال قدرت جدید EV از جمله برد و زمان شارژ به ما بدهد. زمان در دسترس بودن آن، نیز اعلام نشده است.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا