اخبار خودرو

شرایط فروش ایران خودرو در 16 اردیبهشت 98

شرایط فروش ایران خودرو در 16 اردیبهشت 98 اعلام شد. گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تنظیم بازار پژو 405 بنزینی اس ال ایکس و پژو 405 بنزینی را به صورت فروش فوری از روز دوشنبه 16 اردیبهشت به بازار عرضه می‌ کند.

قیمت های این طرح بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است. طرح جدید ایران خودرو از ساعت 10 صبح امروز فعال شده و تا زمان تکمیل ظرفیت، فعال باقی می ماند.

در روزهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت خودرو در بازار آزاد بودیم. این افزایش قیمت به گونه ای بود که دولت تصمیم گرفت قیمت آن ها را از وب‌ سایت‌ های فروش خودرو حذف کند. در گذشته شاهد اقدامی مشابه برای بازار ارز بودیم.

با حذف قیمت از وب‌ سایت ها، دلالان قادر به اعلام قیمت های بالا و غیرمنطقی برای محصولات خود نیستند. در حالی که این موضوع می تواند به کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد کمک کند، ولی نمی توان از آن به عنوان یک درمان دائمی یاد کرد.

گزارش ها حاکی از افزایش میزان تولید خودرو توسط شرکت های ایران خودرو و سایپا هستند؛ با این حال تعداد کمی خودرو توسط این دو شرکت در اختیار خریداران قرار می گیرد. در همین راستا، تقاضای بیش از عرضه باعث افزایش قیمت می شود.

در اکثر طرح های فروش ایران خودرو، شاهد حضور خودروهای پژو 405 و پژو 206 هستیم. در این طرح ها خودروهای سری دنا حضور نداشته اند که خبر از عدم توانایی ایران خودرو در تولید این محصول ملی می دهد!

نظر شما در رابطه با طرح فروش فوری ایران خودرو چیست؟

شرایط فروش ایران خودرو – 16 اردیبهشت

شرح خودرو کد کلاس رنگ‌های قابل عرضه قیمت
پژو 405 بنزینی اس ال ایکس با موتور 16 سوپاپ و ترمز ضدقفل و کیسه هوای راننده و سرنشین و یورو 4 بهینه 22009 مشکی، سفید، نقره‌ای، خاکستری متالیک 67 میلیون و 888 هزار و 400 تومان
پژو 405 بنزینی با ترمز ضدقفل و ایموبلایزر و کیسه هوای راننده و سرنشین و یورو 4 بهینه 25637 مشکی، نقره‌ای، خاکستری متال 63 میلیون و 158 هزار و 400 تومان
منبع
صائین کالا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا