اخبار خودرو

اپل و هیوندای دیگر همکاری نخواهند کرد!

چندی پیش IT News کره در این زمینه خبر داد که هیوندای و اپل قصد دارند تا اوایل مارس ۲۰۲۱ برای تولید خودروهای برقی خودکار به توافق برسند و ساخت این خودرو می‌تواند از سال ۲۰۲۴ در ایالات متحده آمریکا آغاز شود. این خبر توجه های بسیاری را به سمت خود جلب کرد و البته جنجال های بسیاری را به دنبال داشت. این گزارش در آن زمان عنوان کرد که به منابعی در صنعت استناد می‌کند و می‌افزاید که اپل و هیوندای این خودرو را در کارخانه‌ی کیا موتورز (Kia Motors) در جورجیا، به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هیوندای خواهند ساخت و یا به‌طور مشترک بر روی ساخت یک کارخانه‌ی جدید در آمریکا سرمایه‌گذاری می‌کنند.

قطع همکاری اپل و هیوندای!

اپل و هیوندای امیدوار بودند که در سال ۲۰۲۴ میلادی ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کنند و در نهایت به ظرفیت سالانه ۴۰۰ هزار دستگاه برسند. طبق گزارش‌ها، گفته شده بود که «نسخه‌ی بتا» از خودروی اپل (Apple Car) می‌تواند سال آینده آزمایش‌های خود را آغاز کند. شاید روزی ماشین اپل واقعاً وجود داشته باشد.

خودروی الکتریکی اپل
BMW i3 Concept (07/2011)

ماشین اپل دوباره تولید نمی گردد. به گزارش اخبار خودرو ، هیوندای موتور گفت که این شرکت و غول فناوری دیگر در حال مذاکره برای ایجاد مشارکت در یک پروژه خودرو نیستند. در ژانویه ، هیوندای تأیید کرد که این دو شرکت در مراحل اولیه بحث در مورد همکاری قرار دارند. به گزارش اخبار خودرو ، هیوندای در بیانیه ای خطاب به سرمایه گذاران گفت: “ما در حال مذاکره با اپل در زمینه تولید خودروهای خودمختار نیستیم.” مشخص نیست کدام طرف مذاکرات را به حالت تعلیق درآورد. از طرف هیوندای ، در برخی از مدیران این نگرانی وجود داشت که این خودروساز فقط یک تولیدکننده قرارداد برای اپل باشد مانند شرکت فناوری ای که برای ساخت آیفون توسط فاکسکان است.

شایعات در خصوص خودروی الکتریکی Apple

طبق شایعات آن زمان ، کیا قصد داشت ماشین اپل را در کارخانه جدیدی در جورجیا بسازد. حدس و گمان هایی وجود داشت که ممکن است شرکت ها حتی یک نسخه مفهومی از خودرو را در سال 2022 آماده کرده باشند. با توجه به این ها فروش خودروی اپل می توانست به محض 2024 آغاز شود. به گزارش اخبار خودرو به نقل از گزارش رویترز ، در حالی که اخبار مربوط به مذاکرات فقط در چند هفته گذشته منتشر شده بود ، ظاهراً این گفتگوها از سال 2018 اتفاق افتاده است.

خودروی الکتریکی اپل
BMW i3 Concept (07/2011)

گفته می شود از اوایل سال 2021 ، اپل هنوز یک تیم داخلی و کوچک دارد که روی ماشین خود کار می کنند. گفته می شود این خدمه شامل برخی از مهندسان سابق تسلا نیز می باشد. در صورت عملی شدن این پروژه ، یک وسیله نقلیه کامل می تواند بین سالهای 2024 و 2028 آماده باشد. گفته می شود قبل از هیوندای ، گروه فولکس واگن شریک اپل در پروژه خودرو خواهد بود. آنها قصد داشتند با ایجاد یک نسخه الکتریکی و خودمختار از ون VW Transporter برای استفاده در محوطه این شرکت در خصوص این فناوری شروع به کار کنند. در حالی که این موضوع به شدت شایعه شده بود ، اما این همکاری هرگز به طور رسمی اعلام نشد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا