اخبار خودرو

طراحی داخلی هر یک از خودروهای هیوندای متفاوت از دیگری است

طی یک سال گذشته ، هیوندای به دو سدان خود – سوناتا و الانترا – با طراحی مجدد ارائه داده است. آنها از لحاظ ظاهری شبیه به هم هستند و به وضوح با همان قوانین طراحی بازی می کنند ، اما هر یک پیچیدگی های خاص خود را با زبان طراحی فعلی هیوندای ارائه می دهند. زمانی که به داخل حرکت می کنید ، اختلافات آنها حتی واضح تر است. بسیاری از خودروسازان معمولاً برای طراحی داخلی یک مدل خاص را طراحی می کنند ، اما هیوندای آن بازی را انجام نمی دهد.

طراحی های منحصر به فرد از Hyundai

الیزابت کورران ، مدیر ارشد طراحی Hyundai ، در مصاحبه ای با Roadshow اظهار داشت که این خودروساز هرگز برای قرار دادن یک اتومبیل با اندازه متفاوت ، هرگز از همان فضای داخلی استفاده نمی کند. این در افشاگری های اخیر خودروساز مشهود است. می توانید بگویید که هر دو از هیوندای آمده اند – لوگوی بزرگ روی فرمان واضح است – اما به نظر نمی رسد که بسیاری از قسمت ها با هم مشترک باشند. این ویژگی سبب می شود تا بین دو سدان این شرکت، اختلافات زیادی دیده شود.

طراحی داخلی هیوندای
طراحی داخلی هیوندای

Elantra جدید (سمت چپ ، پایین) دارای صفحه نمایش infotainment است که به خوشه ابزار دیجیتالی متصل شده است که یک تکه شیشه عجیب و غریب به آن وصل است. سوناتا (سمت راست ، پایین) صفحه خوشه ابزار و Infotainment را از هم جدا می کند. فضای داخلی Elantra نیز کمی بیشتر مورد توجه راننده است. این فضای داخلی با یک تقسیم کننده کنسول میانی که راننده و مسافر را از هم جدا می کند، تکمیل می شود. حتی طراحی دریچه HVAC بین این دو متفاوت است و مدل ها را بیشتر متمایز می کند.

طراحی های متنوع از یک برند

در طراحی خودرو ها، عناصر عجیب و غریب دایره ای وجود دارد که همین موضوع سبب خاص تر شدن داخل خودرو می شود . در النترا، این یک دایره سفید با خط افقی در وسط آن است و در کنار خوشه ساز قرار گرفته است. این برخی از بلندگوهای جدید یا فانتزی جالب نیست. این ویژگی هیچ هدف کاربردی ندارد. در عوض ، این فقط یک انتخاب طراحی زیبایی شناختی است. این یک مورد عجیب و غریب است. به طور کلی طراحی ایجاد شده در ظاهر دو خودروی جدید از هیوندای، جذاب است و می توان آن را حتی خاص تلقی کرد. خودروهای ارائه شده از هیوندای به خوبی از نظر طراحی، حس خوبی را منتقل می کنند.

طراحی داخلی خودرو به احتمال زیاد همچنان به نمایشگرهایی با اندازه های مختلف ادامه خواهد داد زیرا اکنون، نمایشگر ارائه شده در دو نسخه از خودروها کانون بسیاری از فضای داخلی ماشین جدید است. برخی از خودروسازان ، مانند پورشه ، سعی دارند هرچه بیشتر صفحه نمایش را در داخل صفحه نمایش بکشند در حالی که اکثر خودروسازان از آنها منحصراً برای دستگاههایی نظیر سرعت سنج و سیستمهای سرگرمی استفاده می کنند. باید ببینیم که در آینده هر کدام از برند های خوردوسازی، تا کجا پیشرفت خواهند کرد و برای طراحی داخلی خودروهای خود، چه چیزهایی را مد نظر قرار می دهند.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا