اخبار خودرو

کیسه هوای جدید برای کنسول میانی محصولات هیوندای

کیسه هوای هیوندای به تازگی برای کنسول میانی طراحی شده است که مسئولیت  ایمنی مسافران جلو را به عهده دارد و در اثر خود برخورد خودرو با دستگاه دیگر و یا موانع ، این کیسه ها باز می شوند . طبق آمار انجمن اتحادیه تولیدکنندگان اتومبیل اروپا میزان خسارت ثانویه ناشی از ضربه مسافر به بدنه و ضربه مسافر به مواد داخلی کابین حدود ۴۵ درصد می باشد . برای جلوگیری از این نوع برخورد کیسه هوای هیوندای برای ناحیه کنسول میانی نیز ارائه شده است که در محصولات جدید هیوندای دیده خواهد شد .

چرا کیسه هوا برای کنسول میانی انتخاب شده است ؟

به هنگام برخورد خودروهای این شرکت یعنی هیوندای ، کیسه هوا را باز کرده و فضای بین مسافران جلو را تا کنسول جدا می‌کند . تخمین زده شده است که این مفهوم کیسه هوای هیوندای جدید باعث کاهش صدمات سر ناشی از برخورد  سرنشینان با یکدیگر تا نرخ ۸۰% می گردد . هیوندای از فناوری های تازه و ثبت شده برای کاهش وزن و سایز کیسه هوا و در عین حال افزایش قابلیت اطمینان آن‌ها استفاده کرده است . این خودروساز کره جنوبی برای پشتیبانی از فضای داخل کیسه هوای سبک وزن یک قطعه داخلی به نام تیتر را طراحی کرده که این کیسه هوای هیوندای  ۵۰۰ گرم سبک تر از رقبا است و این امکان را به شما می دهد که گزینه‌های زیادی برای طراحی صندلی در وسیله‌های نقلیه آینده خود داشته باشد .

 

در نتیجه در آینده می توان شاهد ویژگی های جدید برای خودروهای شرکت هیوندای بود که این موضوع دور از انتظار نیست . چرا که هیوندای هر ساله در بخش ایمنی پیشرفت قابل توجهی را کسب می کند . Hyock In Kwon یک مهندس تحقیق از تیم طراحی مهندسی سیستم ایمنی هیوندا است که عنوان کرده هیوندای قصد ندارد تنها با به کیسه هوای کنسول مرکزی اکتفا کند .

ایمنی محصولات Hyundai در یورو انکپ

Hyock In Kwon در ادامه صحبت هایش گفته است که ما تلاش خواهیم کرد با آمادگی برای انواع حوادث مترقبه ، ایمنی مسافران را به بیشترین میزان خود بهبود ببخشیم .  با توجه به اینکه سازمان ایمنی یورو انکپ در سال آینده تاثیر جانبی بر پارامترهای ایمنی خود خواهد گذاشت . این شرکت باید به مانند گذشته رتبه های بالایی در این سازمان کسب کند . بسیاری از طرفداران خودروهای هیوندای با توجه به ایمنی آن ها این برند را انتخاب می‌کنند و هیوندایی نیز در کنار تجهیزات ایمنی خود تجهیزات رفاهی مناسبی برای جلب بیشتر مشتریان قرار داده است .

خودروهای هیوندا از قبل توسط سازمان یورو انکپ رتبه بندی شده اند و بالاترین میزان امتیاز را دریافت کرده اند . در کنار یورو انکپ هیوندای موفق شده تا از NHTSA نیز ۵ ستاره ایمنی را کسب کند و با توجه به IIHS یکی از انتخاب های ایمن در خودرو هیوندای کونا ، هیوندای توسان، هیوندای سانتافه ، هیوندای نکسو به شمار می‌رود . در دنیای موتورسوارها پس از کشته شدن یک راننده همواره نوآوری‌های بزرگی در ایمنی می‌بینیم . از آنجا که تصادفات مردم در جاده های عمومی معمول تر است ، جای تعجب ندارد که بیشتر مهندسین استاندارد ایمنی را در وسایل نقلیه جاده‌ای بالا ببرند .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا