اخبار خودرو

هوندا آکورد یا تویوتا کمری؟

دو سدان تویوتا کمری و هوندا آکورد، هر دو در یک کلاس بدنه قرار میگیرند که در اینجا آن ها را مقایسه می کنیم .

هوندا Accord ، اتومبیل سال آمریکای شمالی

حتی اگر هر دو کارخانه تولید خودرو ها در ایالات متحده باشند ، هوندا آکورد و تویوتا کمری همچنان به توصیف ویژگی های کلاسیک یک سدان ژاپنی متوسط: کارآمد ، ایمن و اندازه مناسب برای یک خانواده می پردازند . به طور هم زمان ، نسل های جدید هر دو مدل در سال 2017 عرضه می شوند. کمری در حال حاضر در فروش است و ورود هوندا آکورد قریب الوقوع است. این دو احتمالاً به محض رسیدن به ظرفیت کامل ، رقبای اصلی یک دیگر می باشند .

Toyota Camry تویوتا کمری

انتخاب خودرو بر اساس ویژگی های طراحی بر اساس سلیقه صورت می پذیرد . با این حال ، کمری در این کلاس بیشترین پیشرفت را داشته است . هرگونه تصور قبلی راجع به سدان تویوتا خسته کننده به نظر می رسد ، زیرا حتی در تریم های اساسی ، این دستگاه به نظر می رسد پرخاشگرانه است. با وجود چراغهای بزرگ پایین ، چراغهای لاغر ستون C می توان آن را یک سدان از لکسوس دانست .

طراحی و ابعاد

طراحان هوندا نگاهی مشابه به فضای داشته اند  اما دم روان را از آخرین Civic اضافه کردند. کاملا به نظر می رسد. علیرغم تفاوت های زیبایی شناختی ، کمری و آکورد وقتی از نظر ظاهری در اندازه خارجی ظاهر می شوند ، تقریباً یکسان هستند. در داخل ، اختلافات بسیار مهمتر است. حتی اگر این دو مدل از ابعاد بیرونی بسیار مشابهی برخوردار باشند ، هوندا کابین کمی جادارتر دارد. هوندا و تویوتا استراتژی های پیشرانه بسیار متفاوتی دارند. کمری  یک موتور چهار سیلندر 2.5 سیلندر طبیعی را برای پاسخگویی به نیازهای بیشتر خریداران ارائه می دهد. هوندا با استفاده از یک پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ به عنوان نیروگاه خروجی پایین تر خود و یک موتور 2.0 لیتری توربوشارژ قدرتمند تر از آن را نیز استفاده می کند. هر دو شرکت نیز دارای موتورهای ترکیبی هیبریدی هستند.

هوندا آکورد

پیشرانه

مشتریان هنوز هم می توانند یک جعبه دنده دستی شش سرعته را با موتورهای 1.5 یا 2.0 لیتری توربو از هوندا دریافت کنند. CVT با پیشرانه 1.5 لیتری در دسترس است و یک دنده اتوماتیک 10 سرعته برای 2.0 لیتری نیز وجود دارد. موتورهای احتراق تویوتا فقط با یک اتوماتیک هشت سرعته در دسترس هستند. هوندا و تویوتا می دانند که سدان های متوسط ​​آنها گزینه های محبوب بین خانواده ها است و ایمنی نقطه فروش عمده ای برای هوندا آکورد و کمری است. هر دو مدل دارای یک مجموعه ایمنی استاندارد هستند که شامل ترمزهای قبل از برخورد ، هشدار خروج از خط و کنترل کروز تطبیقی ​​است. نظارت نقاط کور در تریم های بالاتر هر دو وسیله نقلیه نیز وجود دارد .

Honda Accord

رانندگی

روشی که یک وسیله نقلیه در پشت فرمان احساس می کند تا حد زیادی ذهنی است ، بنابراین اگر شما در بازار آکورد و کمری هستید ، بهتر است هر دو را با هم رانندگی کنید. به طور کلی باید بگوییم که هوندا اکورد سواری نرم تری از کمری ارائه می دهد و کمری سریع تر است .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا