اخبار خودرو

موتور 6.8 لیتری جدید برای خودرو موستانگ آماده میشود.

خوب ، مطمئناً این یک اتفاق جالب است.. رئیس اتحادیه صنفی بزرگ کارگران اتومبیل سازی کانادا گفت که یک موتور 6.8 لیتری فورد در حال آمدن است و از آن در فورد F-150 و موستانگ استفاده خواهد شد. همانطور که می توانید تصور کنید، مسئله تقریباً به همین سادگی نیست. این اخبار ناشی از یک کنفرانس مطبوعاتی است که در 23 سپتامبر توسط یونیفور ، بزرگترین اتحادیه خصوصی کانادا برگزار شد و بخشی از آن از اتحادیه کارگران سابق کارگران کانادا ایجاد شد. این اتحادیه با فورد در حال مذاکره بود و یک قرارداد 2 میلیارد دلاری مربوط به تولید در کارخانه های مختلف کانادا را منعقد کرد.

بیانیه ی یونیفور برای موتور جدید

چندین بار در طی کنفرانس مطبوعاتی 31 دقیقه ای ، رئیس جمهور یونیفور ، جری دیاس ، از یک موتور 6.8 لیتری جدید که فورد در کارخانه خود در ویندزور می سازد ، اشاره کرد. در یک بیانیه رسمی مطبوعاتی در مورد این معامله ، یونیفور تولید موتور را بیشتر تایید کرد اما در طبقه بندی موتور 6.8 لیتری یا بیان کاربرد آن متوقف شد. در اینجا بخش ویژه ای از بیانیه مطبوعاتی یونیفور آمده است:

فورد موستانگ

از نکات برجسته این قرارداد 1.8 میلیارد دلار برای بازپرداخت و ساخت وسایل نقلیه الکتریکی جدید باتری در اوکویل ، از جمله یک وسیله نقلیه متقاطع (CUV) ، و 148 میلیون دلار برای تأسیسات پیشرانه ویندزور است. فورد متعهد شده است که موتورهای جدید 6.X L را به کارخانه موتور Windsor و مونتاژ موتور 5.0L و منبع اصلی موتور 5.0L و ماشین آلات تولید فعلی در کارخانه موتور Essex ، همراه با هر گونه مشتقات دیگر را ارائه دهد.

فورد موستانگ

اینجا جایی است که واقعاً جذاب می شود. در نیمه راه کنفرانس مطبوعاتی ، دیاس به طور خاص گفت که موتور 6.8 لیتری در “مشتقات موستانگ و F-150” استفاده خواهد شد. نه ، این تأییدی از طرف فورد نیست ، اما  با توجه به منبع ، این گفته وزن جدی دارد. این هنوز ما را از برقراری ارتباط با فورد برای توضیح رسمی در مورد موستانگ و این موتور جدید بازنداشت. متاسفانه ، به ما ساده گفتند که این شرکت در مورد حدس و گمان در مورد محصولات آینده اظهار نظری نمی کند. ما تلاش می کنیم که نقل قول از یک رئیس اتحادیه بزرگ و یک بیانیه رسمی مطبوعاتی را به عنوان حدس و گمان طبقه بندی کنیم ، اما در حال حاضر ، این داستان کمی مشکوک است.

نظر جدید فورد برای موستانگ چیست؟!

با این حساب ، بیایید متغیرهای اینجا را در نظر بگیریم. در تمام صحبت ها ، ماهیت این موتور هرگز مشخص نشد. احتمالاً V8 است ، اما فورد یک بار 6.8 لیتری V10 تولید کرد. همچنین شایعاتی در اطراف اینترنت وجود دارد و می گویند این یک موتور جدید فشار دهنده است که شبیه به 7.3 است ، اما باز هم ، این در جایی از ارتباطات Unifor ذکر نشده است. علاوه بر این ، به نظر می رسد اطلاعیه مطبوعاتی یونیفور پیشنهاد 6.8 لیتری دیاس را برگردانده و در عوض آن را یک موتور 6.X لیتری خوانده است. این می تواند به معنای تنظیمات مختلف موتور باشد و بله ، این همچنین می تواند بدین معنی باشد که دیاس در مورد همه چیز نادرست بوده و همه اینها را به عنوان بحث مطرح کرده است.

Ford Mustang

اگر فورد در نظر دارد یک موتور 6.8 لیتری برای موستانگ ایجاد کند ، به نظر می رسد این پیشرانه برای مدل نسل بعدی وارد بازار نخواهد شد. اگر فورد اطلاعات بیشتری در این باره به ما ارائه دهد ، مطمئناً آنها را ارائه خواهیم داد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا