اخبار خودرو

16 شرکت خودروسازی در جهان با بیشترین محبوبیت نزد مشتریان

یک شرکت تحقیقاتی فهرستی از 16 شرکت خودروسازی در جهان با بیشترین محبوبیت نزد مشتریان را به انتشار رسانده است. این شرکت ها با مصادیق مختلفی نظیر برخورد کارمندان و امکانات نمایندگی خودروسازها از سوی مشتریان امتیاز دریافت کرده اند.

شرکت تحقیقاتی JD Power روز چهارشنبه فهرستی از 16 شرکت خودروسازی در جهان با بیشترین محبوبیت نزد مشتریانشان را به انتشار رساند. پورشه موفق شده با کسب 828 امتیاز از 1000 امتیاز ممکن در جایگاه نخست قرار گیرد. اینفینیتی و لکسوس پس از آن جایگاه دوم و سوم را با امتیازهای 824 و 823 در اختیار دارند. مرسدس بنز و کادیلاک نیز موفق شده اند در جمع 5 شرکت نخست قرار گیرند.

جنسیس با کسب 736 امتیاز، کمترین امتیاز را به دست آورده است و پس از آن کیا و جیپ با 737 و 749 امتیاز قرار گرفته اند. میتسوبیشی و هوندا نیز جزو 5 شرکت آخر هستند.

این لیست بر اساس بازخوردهای 25 هزار مشتری که بین ماه های آوریل و می یک خودرو خریداری کرده اند، به دست آمده است. به لطف مطالعه ای دریافتیم که خریداران خودرو بیشتر ترجیح می دهند از ارتباطات دیجیتالی استفاده کنند؛ به طور مثال ارتباط آن ها با نمایندگی های فروش خودرو از طریق پیام های متنی باشد. خریدارانی که از طریق پیام های متنی با فروشنده ارتباط برقرار می کنند، از میزان رضایت بیشتری در مقایسه با دیگر افراد برخوردارند.

Chris Sutton، معاون بخش خرده فروشی خودرو شرکت تحقیقاتی JD Power در این باره می گوید:

نمایندگان خودروسازان به آرامی به سمت ارتباطات دیجیتالی حرکت می کنند؛ اما به محض اینکه مشتریان از چنین فرصتی برقراری ارتباط استفاده می کنند، نمایندگان نیاز دارند تا بتوانند این ارتباط را به صورت روزمره با مشتریان حفظ کنند. این نیاز در مشتریان جوان بیشتر دیده می شود.

مشتریان در این فهست 16 شرکت خودروسازی با بیشترین محبوبیت، بر مبنای کارکنان نمایندگی، روند تحویل، قیمت ارائه شده، روند مذاکره، تکمیل پرونده ها، امکانات، وب سایت و موجودی نمایندگی به آن ها امتیاز داده اند. این مطالعه از مشتریانی پاسخ دریافت کرده است که پیشتر از نمایندگی شرکت خودروسازی دیگری اقدام به خرید کرده اند.

16 شرکت خودروسازی محبوب از نظر مشتریان

16- لندرور (Land Rover)
امتیاز: 780

شرکت خودروسازی

15- آکورا (Acura)
امتیاز: 785

شرکت خودروسازی

14- جگوار (Jaguar)
امتیاز: 786

شرکت خودروسازی

13- فورد (Ford)
امتیاز: 788

شرکت خودروسازی

12- شورلت (Chevrolet)
امتیاز: 792

شرکت خودروسازی

11- بیوک (Buick)
امتیاز: 792

شرکت خودروسازی

10- بی ام و (BMW)
امتیاز: 794

شرکت خودروسازی

9- جی ام سی (GMC)
امتیاز: 797

شرکت خودروسازی

8- مینی (MINI)
امتیاز: 798

شرکت خودروسازی

7- آئودی (Audi)
امتیاز: 804

شرکت خودروسازی

6- لینکلن (Lincoln)
امتیاز: 814

شرکت خودروسازی

5- کادیلاک (Cadillac)
امتیاز: 814

شرکت خودروسازی

4- مرسدس بنز (Mescedes-Benz)
امتیاز: 815

شرکت خودروسازی

3- لکسوس (Lexus)
امتیاز: 823

شرکت خودروسازی

2- اینفینیتی (Infiniti)
امتیاز: 824

شرکت خودروسازی

1- پورشه (Porsche)
امتیاز: 828

شرکت خودروسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا