اخبار خودرو

قیمت پژو 207 دنده ای و قیمت پژو 405 SLX اعلام شد

قیمت پژو 207 دنده ای و قیمت پژو 405 SLX از طرف شرکت ایران خودرو مشخص شد. این محصولات ایران خودرو افزایش قیمت بالایی را تجربه کرده اند. دلیل این افزایش قیمت چیست؟

در حالی که خیلی از مردم منتظر کاهش قیمت خودرو هستند، ولی شرکت ها تصمیم به افزایش قیمت خودرو گرفته اند. به نظر می رسد مسئولین نسبت به افزایش قیمت کارخانه ای خودروها از خود واکنشی نشان نمی دهند.

ایران خودرو قیمت دو محصول (پژو 405 SLX و پژو 207 دنده ای) خود را افزایش داده است. میتوانید قیمت این خودروها را در جدول زیر بررسی کنید

نوع خودرو قیمت تیر ماه قیمت مرداد ماه
پژو 405 SLX با رینگ فولادی 67,880,000 تومان 76,012,000 تومان
پژو 207 دنده ای با رینگ فولادی 96,730,000 تومان 99,990,000 تومان

 

طبق جدول بالا، قیمت این دو خودرو افزایش چشمگیری داشته است. در روزهای اخیر شاهد انتشار اخبار مربوط به توقف تولید خودروهای ناقص و همچنین رفع مشکل خودروهای موجود در پارکینگ برای عرضه به بازار بودیم. در حالی که انتظار می رفت این موضوع باعث کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد شود، ایران خودرو با افزایش قیمت محصولات خود مانع از این کار می شود.

جالب ترین نکته در رابطه با صنعت خودروی ایران، وابستگی بیش از اندازه آن به واردات قطعات است. به نظر می رسد تولید خودرو در چند دهه اخیر نه تنها باعث شکوفایی این صنعت نشده، بلکه به علت مدیریت نادرست روز به روز وابستگی آن به کشورهای دیگر بیشتر شده است. وزارت صنعت در گذشته مدیریت بازار خودرو را وعده داده بود و نمایندگان مجلس نیز از افزایش بیش از حد قیمت خودرو ناراضی بودند.

منبع
صائین کالا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا