افزایش قیمت خودرو با هدف افزایش تولید خودروسازان انجام شده است!

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت افزایش قیمت خودرو با هدف افزایش تولید خودروسازان انجام شده و در این راستا به ایران خودرو و سایپا حدود 15 هزار میلیارد تومان به‌ عنوان سرمایه در گردش اهدا شده است.

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص وضعیت بازار خودرو کشور عنوان کرد در طرح قیمت‌ گذاری جدید، خودروهایی که قیمت آن ها بالای 45 میلیون تومان است قیمت گذاری نخواهند شد و خودروسازان داخلی می بایست قیمت نهایی آن ها را برای مصرف کنندگان اعلام کنند. همچنین تا 31 مرداد سال 1398 قیمت هیچ کدام یک از خودروها افزایش پیدا نمی کند و تمامی قرارداد‌های فروش مانند فروش فوری 30 روزه و قطعی تا این تاریخ باید به قیمت مندرج در قرارداد به مشتریان تحویل داده شود. وی در ادامه خاطرنشان کرد خودروسازان داخلی باید 80 درصد از محصولات تولیدی خود را به تعهدات معوقه خود اختصاص دهند و 20 درصد باقی مانده را می توانند به فروش برسانند. به طور کلی با احتساب فروش سال 98، میزان تعهدات ایران خودرو و سایپا حدود 930 هزار دستگاه است که از این تعداد حدود 300 هزار دستگاه تعهد معوقه است.

مقاله‌های مرتبط:

افزایش قیمت با چه هدفی انجام شد؟

عباس تابش در ادامه عنوان کرد افزایش قیمت خودرو با هدف هایی چون افزایش تولید خودروسازان داخلی، تعادل عرضه و تقاضا، کاهش قیمت در بازار، کمک به مصرف کنندگان خودرو و اشتغال در صنعت خودروسازی کشور انجام شده است و در این راستا برای افزایش سرمایه در گردش دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو سایپا حدود 15 هزار میلیارد تومان به آن ها پرداخت شد.

برای بروز ماندن مشترک خبرنامه ما شوید.
برای دریافت آخرین اخبار ها و پیشنهادات ویژه به طور مستقیم در صندوق پستی خود، ایمیل خود را ثبت کنید.
شما می توانید در هر زمان لغو اشتراک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.