اخبار خودرو

احتمال ارائه پیشرانه هیدروژنی برای بی ام و ایکس 7

بی ام و برای تولید خودرو های جدید خود سنگ تمام گذاشته است تا در این رقابت سخت بتواند پیروز شود . مدل جدید با یک پیشرانه بهتر عرضه می شود که همین موضوع در جذب افراد تاثیر قابل توجهی داشته است . یک سال است که BMW بزرگترین وسیله نقلیه خود را تاکنون فاش کرده است و بی ام و ایکس 7 لوکس ترین عضو آنها در خانواده X است.

بزرگ ترین عضو خانواده BMW

بی ام و ایکس 7 از سراسر دنیا در مورد موتورهای موتوری میزان زیادی از نظرات مثبت را به دست آورده است ، به این ترتیب که Sport Activity Vehicle (SAV) فقط در ماه مارس امسال رسماً آن را به نمایندگی ها و بازارهای مختلف دنیا می رساند. عرضه این خودرو اگرچه درد سر های زیادی را به دنبال داشته است اما مانع از فکر کردن BMW برای آینده بعدی و قدم بعدی این شرکت برای پرچمداران SAV نیست بلکه برخی منابع می گویند که آینده خودروی بی ام و ایکس 7 ، عرضه نمونه ای از پیشرانه هیدروژنی است !

 

طبق یک وب سایت اتومبیل اسپانیایی motor.es ، بی ام و چندین سال تجربه خود را در زمینه تکنولوژی هیدروژن به همراه تویوتا انجام داده است  و این که  این برند آلمانی از قبل ایده خوبی در مورد آنچه مورد نیاز است یرای بی ام و ایکس 7 و پیشرانه هیدروژنی آن جمع کرده است .

برنامه شرکت BMW برای خودروی هیدروژنی خود

برنامه این است که یک موتور الکتریکی X7 با هیدروژن ریخته شود ، پس از قطع شدن برق از منبع انرژی جایگزین استفاده کند . اساساً حدس ما این است که به نظر می رسد X7 به عنوان یک خودروی الکتریکی به بازار عرضه می شود اما از مزایای هیدروژن به عنوان منبع سوخت با دامنه گسترده برخوردار باشد .BMW X7 هر قدر هم که باشد راحت است و  به عنوان قدرتمندترین SUV های شرکت هزینه های بارز استفاده از انرژی هیدروژن در BMW گم نمی شوند ، و دقیقا به همین دلیل است که آنها ظاهراً X7 را برای این کار انتخاب کرده اند.

BMW X7

احتمالا قیمت شروع آن گران باشد و دقیقاً یک مدل تولید انبوه در مقیاس های مثلاً 2 سری Gran Tourer نیست. در همین وب سایت نیز آمده است که بی ام و ایکس 7 مجهز به پیشرانه هیدروژنی مجهز به ردیف سوم صندلی است و فقط به پنج صندلی و به تمام ویژگی های راحتی مجهز خواهد شد. با توجه به این حرف به نظر می رسد که بی ام و برنامه خاصی برای آپشن های این خودرو در نظر گرفته است تا بتواند به خوبی در مقابل دیگر نمونه ها ، پیروز میدان باشد .

در حالی که مدتی است که تمرکز روی وسایل نقلیه برقی خالص بوده است ، سایر تولیدکنندگان خودرو در تلاش بودند تا هزینه های خود را کاهش دهند و برنامه های مناسب برای سیستم عامل های هیدروژن ی در آینده می تواند برای کاهش هزینه ها مفید باشد . من حدس می زنم که ما فقط باید صبر کنیم و ببینیم که طی چند ماه آینده اتفاق می افتد و اعلامیه رسمی بی ام و چه خواهد بود .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا