اخبار خودرو

خودرو بی ام و X4 یک پیشرانه هیبریدی دریافت می کند!

از آن جا که اروپا قوانین سخت گیرانه ای برای خودروهای خود تعیین کرده است، لذا همین موضوع سبب شده تا شرکت ها به دنبال ایجاد یک تفاوت اصیل در خودروهای خود باشند که این موضوع به تولید خودروهای هیبریدی یا تمام الکتریکی منجر شده است. معمولا از آن جا که این شرکت ها به دنبال ایجاد مشتری های ثابت و بهتر هستند، لذا همواره توجه خاصی به خودروهای پر فروش خود دارند. این داستان برای شرکت آلمانی بی ام و نیز صادق است. هم اکنون خودروهایی زیادی از این شرکت هستند که در این رده قرار می گیرند اما چیزی که آن را هیجان انگیز تر می کند، تولید خودروهای پرفروش از این شرکت با پیشرانه های هیبریدی و یا تمام الکتریکی است. با توجه به بیانیه ی صادر شده توسط این شرکت، بی ام و X4 و دو خودروی دیگر، پیشرانه هیبریدی جدید دریافت می کنند.

پیشرانه های هیبریدی برای محصولات BMW

در بیانیه مطبوعاتی با تأکید بر اینکه چگونه فناوری Efficient Dynamics در حال کاهش مصرف سوخت و به تبع آن میزان انتشار گازهای گلخانه ای از سال 2007 است ، BMW نیز در حال اعلام راه های اضافی برای سبزتر شدن خودروهای خود است. سبز شدن خودرو ها به این معنی است که خودروی تولیدی توسط شرکت ها، گاز های گلخانه ای کمتری تولید می کنند و کمتر به محیط آسیب می زنند. در ابتدای پاییز سال گذشته در سری 5 سدان و واگن در مدل 520d با موتور عقب و چرخ محرک ، سیستم هیبرید خفیف ارائه شد که پس از آن شاهد عرضه این سیستم هیبریدی به سدان و واگن سری 3 سری (320d / 320d xDrive ، M340d xDrive) بودیم.

BMW X4

هم اکنون اخباری از این شرکت منتشر شده است که نشان می دهد، کراس اوورهای بی ام و X4 و بی ام و ایکس 3 نیز، این پیشرانه هیبریدی خفیف را دریافت می کنند. این سه مورد نه تنها 520d بلکه X5 و X6 را نیز در مشخصات xDrive40d دنبال خواهند کرد زیرا دو SUV بزرگ در اوایل سال جاری فناوری 48V را بدست آوردند. تمام این تلاش ها به این دلیل است تا از انتشار گازهای گلخانه ای برای رسیدن به مقررات سختگیرانه تر در اتحادیه اروپا جلوگیری کند.

BMW و محصولات دوست دار طبیعت

BMW در مسیر صحیحی قرار دارد زیرا در 13 سال گذشته توانسته است میزان انتشار CO2 را بیش از 40 درصد کاهش دهد و اطمینان دارد که کاملاً با اهداف آینده اتحادیه اروپا مطابقت خواهد داشت. این شرکت در ادامه خاطر نشان می کند که به لطف مجموعه ای از هیبریدهای پلاگین ، EV و این مدلهای جدید هیبرید خفیف ، میزان انتشار آلاینده ها در سال جاری را نسبت به سال 2019 کاهش می دهد.

بی ام و X4

Effective Dynamics چیزی بیش از موتورهای tweaking نیست تا بتواند آنها را تا حد ممکن اجتناب ناپذیر کند زیرا این موضوع همچنین مربوط به راندمان آیرودینامیکی است. BMW یادآوری کرده است که سری 3 سدان به لطف شکل براق خود و نسل سوم سیستم کنترل فعال فلپ هوا که در توریک کار شده است ، از ضریب درج کلاس فقط 0.23 سی دی برخوردار است.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا