اخبار خودرو

مشخصات و قیمت خودرو BMW M2 CS

یک نگاه به طراحی سوال برانگیز سری 4 جدید ، یک مواجهه ناامیدکننده با فناوری بیهوده  است و نتیجه می گیریم که BMW در مسیری نگران کننده پیش رفته است. بی ام و M2 CS 2020 نمی تواند این نگرانی ها را پاک کند ، اما مانند یک قطعه مورفین ، مقدار آن چنان خوب است که دیگر مراقب چنین نگرانی هایی نیستید. BMW M2 CS بهترین BMW است که به یک بسته بندی جمع و جور مناسب ارائه می دهد. این نوع ویژگی ها در همه بزرگترین بازدیدهای شرکت وجود دارد – سیستم تعلیق محکم ، یک موتور مشتاق و قدرتمند ، یک جعبه دنده شاد ، هدایت ماهر و نوع شخصیتی که بر همکاری بین راننده و وسیله نقلیه آنها تأکید دارد.

چرا BMW M2 CS انتخاب ماست؟

MBMW M2 CS نتیجه تکامل دقیق ، از M235i به M2 به M2 Competition است. رویکرد عروسک ماتریوشکا – BMW باعث ایجاد تغییرات فزاینده و تمرکز بهبود یافته ای می شود که شرکت قصد دارد در خط تولید M تکرار کند. در اینجا ، این استراتژی یک موتور کوپه کوچک با 444 اسب بخار قدرت و 406 پوند فوت گشتاور از موتور 3.0 لیتری مستقیم شش لیتری توربوشارژ آن به دست می آورد. در حالی که CS آسیاب S55 را از M3 / M4 وام می گیرد و آن را با M2 Competition تقسیم می کند ، از هر دو پیشی می گیرد.

BMW M2 CS

برخلاف BMW های تنفس طبیعی گذشته ، مدل های M توربوشارژ امروزی گشتاور خود را در انبوهی بزرگ قرار می دهند. با کنار آمدن با واکنش تند گاز و تحویل فوری نیرو ، چراغ کنترل کشش را در طول دور چشمک می زنم. با گرم شدن لاستیک ها و پیگیری ، پایداری سطح بهتر می شود و عملکرد خودرو نیز بهبود می یابد.  یکی از چند گزینه M2 CS ، جعبه دنده 2900 دلاری کاملاً خودکار برای این کار است. سرعت تعویض دنده را که در سه مرحله مختلف در دسترس است ، در کمترین حالت حفظ می کنم اما کلاچ دوتایی هنوز هم تغییرات سریع را از بین می برد. جعبه دنده به طور هوشمند شیفت کوتاه می یابد ، این امر مدیریت انتقال گشتاور و تسریع در گوشه های محکم مدار دور را آسان می کند.

رانندگی لذت بخش با بی ام و

کاپوت اصلاح شده (با ورودی معکوس) و اسپویلر بزرگتر عقب ، دید بصری بیشتری به خودرو می دهند. چرخ ها ، به غیر از رنگشان ، از طراحی ظاهری بهتری بهره مند می شوند. این تغییرات جزئی هستند ، اما BMW M2 CS هدفمندتر از M2 Competition به نظر می رسد. در کابین ، طراحی تر و تمیز با فیبر کربن در کنسول و درب و آلکانتارا غنی برای داشبورد و فرمان وجود دارد. اما بزرگترین تغییرات کاربردی مربوط به صندلی های جلو است که از M4 CS آمده و از بهترین صندلی های اسپرت در اطراف دیگر خودروها بهره می برد.

بی ام و M2 CS

همه این موارد جدید در کنار یک سیستم تعلیق اصلاح شده قرار دارند. این سیستم تعلیق سفت باعث شادی در پیچ ها می شود ، در آنجا کنترل دقیق حرکات بدن فراهم می گردد. فرمان من را به یاد BMW های قدیمی می انداخت.  موتور S55 همچنان شادی آور است ، با اشتیاق زیاد در حال چرخش و گشتاور تخلیه در عملرد های بزرگ است.

نتیجه گیری

M2 CS خودرویی است که قبلاً چیز خوبی را به خود اختصاص داده و بهترین مشخصات خود را شماره گیری کرده است. اما همچنین به سختی کنترل شود. BMW فقط نسخه مدل CS را برای یک سال واحد به فروش می رساند و قیمت اولیه آن 83.600 دلار است ، بدون احتساب هزینه 995 دلار برای مقصد – که تقریباً 25000 دلار بیشتر از M2 Competition است.با این اوصاف ، M2 CS شاید ارزش خرید را داشته باشد.

بی ام و M2 CS

درک این نکته برای قدردانی از M2 CS مهم است ، زیرا با تقریباً 100000 دلار آزمایش ، در یک صحنه دشوار بازی می کند. پورشه 718 کیمن GTS 4.0 86800 دلاری و بالاتر از آن کایمن GT4 100200 دلاری وجود دارد. می توانید یک شورلت کوروت Stingray Z51 را گیر بیاندازید و مقداری سکه نیز پس انداز کنید. و فراتر از اتومبیل های با موتور متعادل تر ، موتور M2 CS با آپشن Ford Shelby GT500 مجهز به 760 اسب بخار ، به انتخاب ها راه پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا