اخبار خودرو

خودرو بنتلی تا سال 2030 به طور کامل الکتریکی می شود.

این شرکت قول داده در دهه آینده تولید موتورهای احتراق را متوقف کند این یعنی تنها بنتلی الکنریکی را خواهیم دید. این اتفاق عجیب است اما باید منتظر باشی تا این اتفاقات را بیشتر از همیشه مشاهده کنیم. این یعنی دیگر تسلا پیشرو نخواهد بود و شرکت های بزرگ اخباری در خصوص ارائه خدمات جدید نیز عنوان کرده است که پیشرانه هایی الکتریکی عرضه خواهد کرد.

بنتلی الکتریکی چه تغییری ایجاد خواهد کرد؟

بیش از یک قرن است که بنتلی در حال ساخت وسایل نقلیه لوکس است و طی دهه اخیر یا نمونه کارهایی از موتورهای قدرتمند V8 و V12 برخوردار است. اما همانطور که بازار به سمت موتورهای الکتریکی می رود ، بنتلی می خواهد رهبر لوکس در مصرف باتری باشد – و به همین دلیل این برند متعهد شده است که تا سال 2030 به طور کامل الکتریکی باشد و باید منتظر باشیم تا ببینیم که این برند در این راستا چه عکس العمل و پرفورمنسی را ارائه خواهد داد. اگرچه پیشرانه های چند سیلندر و خاص و سنگین بنتلی همیشه مورد توجه بوده است اما باز هم امید داریم تا خودروهای برقی از این برند بسیار مطرح گردد.

Bentley

امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی ، رئیس و مدیر عامل شرکت آدریان هالمارک از طرح این برند برای راه اندازی طیف وسیعی از وسایل نقلیه الکتریکی خبر داد. مدیر عامل شرکت خاطرنشان می کند: “آینده بنتلی کاملاً الکتریکی خواهد بود.” “ما نه تنها روی یک ماشین الکتریکی کار می کنیم بلکه خانواده کاملی از ماشین های الکتریکی را پیش رو خواهیم داشت. در این راستا کانسپتی از بنلی EXP 100 GT را مشاهده کرده ایم که یک طراحی جذاب برای خودرو های الکتریکی را ارائه می دهد.

اخبار جدید از خودروهای Bentley

اولین بنتلی کاملاً برقی با استفاده از یک سیستم عامل جدید و اختصاصی EV در سال 2025 روانه بازار می شود. تا سال 2026 ، تمام وسایل نقلیه موجود در خط بنتلی یا از نوع پلاگین هیبریدی یا کاملاً الکتریکی خواهند بود. و در پایان دهه ، این شرکت قصد دارد ساخت موتورهای احتراق داخلی را به طور کامل متوقف کند و آنها را باتری و موتورهای الکتریکی جایگزین کند. البته که این اتفاق برای افرادی که به موتورهای احترافی علاقه مند هستند، شاید جالب نباشد اما باز هم خبری خوب برای مقابله با کربن دی اکسید و آلودگی می باشد که قوانین اروپا را نیز مد نظر قرار داده است.

بنتلی

هالمارک می گوید: “تا سال 2030 دیگر هیچ موتور احتراقی وجود ندارد.” “این یک تغییر اساسی برای صنعت است و ما می خواهیم این تغییر را رهبری کنیم.” و این یک سیگنال و نشانه بی تاثیر نخواهد بود. طبق یک مطالعه داخلی توسط این خودروساز ، حداقل 55 درصد از مشتریان فعلی اظهار داشتند که علاقه مند به خرید بنتلی برقی هستند. بخشی از این استراتژی پایدار همچنین شامل برنامه ای برای خنثی سازی استفاده از پلاستیک تا سال 2025 و خنثی سازی کربن تا سال 2030 است. این شرکت در حال تلاش استراتژیک در مقر خود در Crewe است که شامل فرآیندهای تولید با دوام تر است و در تلاش برای جبران اثر منفی کربن در ده سال آینده می باشد.

بنتلی

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا