اخبار خودرو

شایعاتی در خصوص جایگزینی آئودی تی تی (Audi TT) با یک کراس اوور

اگرچه علاقه‌مندان به خودروهای کوپه کم مصرف با عملکرد چشمگیر کم نیستند اما این فروش است که گرایش ها را مشخص می‌کند و این موضوع در آئودی تی تی نیز باید روشن شود ! در خصوص فروش ، هر خودروسازی باید با این موضوع روبرو شود .

چرا کوپه ها، فروش کمی دارند ؟

به طور مثال زمانی که خودروی گلف جی تی آی یا هوندا تایپ وی ارائه شدند ، اگرچه این خودروها اتومبیل های ساختگی با دقت ساخت بالا و مشخص هستند اما فروش بالایی را داشتند . از سوی دیگر شاسی بلند ها ، کراس اوور ها یا اس یو وی ها در چند سال گذشته از بهترین میزان فروش برخوردار بودند و خریداران اصلی اتومبیلها عملیاتی بودن و تمیز بودن سواری آنها را دوست دارند . آیودی تی تی سال ها وضعیت بهتری را در گذشته طی کرده است و به نظر می‌رسد که خودروساز آئودی قصد دارد تصویر خودرو را به صورت یک کراس اور برقی تغییر دهد .

 

در یک نمایشگاه اختصاصی که توسط اتو اکسپرس صورت گرفت ، این شرکت فاش کرد که رئیس شرکت آئودی کار نسل بعدی آئودی تی تی را آغاز کرده است . گفته می‌شود این نسل بعدی یک سیلئو کوپه خواهد بود و از پیشرانه الکتریکی و گرافیک متقاطع استفاده می‌کند . با برنامه‌ریزی که آئودی برای تکامل آئودی تی تی از سال ۲۰۱۴ داشته است و در نظر گرفتن یک کراس آور اسپرت برقی یا الکتریکی در خصوص حل مشکل فروش یک ایده عملی شدنی است . با ردیابی سریع خودروهای برقی در گروه فولکس واگن تقریباً هیچ فکری برای خودروهای برقی غیرممکن نمی‌شود .

کراس اوور جدید از Audi

با توجه به اعلام خود کار اکسپرس برای سال ۲۰۱۹ تنها ۸ هزار و ۷۵۶ کوپه و ۳۳۶۲ نسخه جدید از آیودی تی تی در نسخه جهانی فروخته است که این میزان برای خودروسازی به بزرگی آیودی کم می باشد و می تواند از فروش آن را زیر سوال ببرد . این شرکت برای افزایش فروش خود قصد کرده تا یک نمونه حرفه ای از کراس اوورها را ارائه دهد و بتواند بازار خودروهای برقی در سطح کراس اوور ها را به دست بگیرد . خودروهای برقی و الکتریکی در این دوره از زمان بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و همین موضوع سبب شده تا آئودی به فکر ارائه یک شاسی بلند الکتریکی باشد و آن را جایگزین خودروی کوپه خود یعنی آئودی تی تی بکند .

از آنجا که در این دوره از زمان تعداد زیادی از خودروهای الکتریکی در نمونه های متفاوتی عرضه شده است ، لذا برای آئودی این تغییر در سیستم خودرو بسیار راحت تر از دیگر خودروسازان شکل می گیرد و ممکن است هیچ گونه درگیری در خصوص سیستم الکتریکی خودرو ایجاد نشود ، چرا که آئودی جزو اولین ها نخواهد بود . علاوه بر این انعطاف پذیری سیستم عامل آئودی ، به چندین نسخه از آئودی اترون با درجات مختلف عملکرد ، اجازه کار می دهد .
با توجه به تصمیم آئودی انتظار می رود که این خودرو در اندازت آئودی q۳ باشد اما از نظر ارتفاع به میزان قابل توجهی پایین تر قرار بگیرد . گفته می‌شود در قسمت کابین ، سوئیچ ها و شماره گیری های این خودرو از بین می‌رود و آئودی صفحه نمایش لمسی و نمایشگرهای دیجیتالی بیشتری را ارائه خواهد داد .

منبع
Motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا