اخبار خودرو

ویژگی های امنیتی خودرو آئودی A8 L

اگر به دنبال چراغ های آبی LED اضافی نبودید ، وسوسه می شوید بگویید که این فقط آئودی A8 L است. این یک خودروی امنیتی است که حفاظت ویژه ای را از سرنشین فراهم می کند و مطابق با کلاس ضد گلوله VR9 با مناطق شیشه ای است که الزامات کلاس مقاومت 10 را برآورده می کند. در واقع خودروی آئودی A8 L گزینه ای مناسب برای کارهای امنیتی به شمار می رود.

ویژگی های خاص خودروی امنیتی آئودی A8 L

وزن آن 8،542 پوند سنگین است (3،875 کیلوگرم) نه تنها به دلیل زره پوش اضافه  بلکه به دلیل سخت افزار اضافی نصب شده آئودی، این وزن به وجود آمده است. یک نمونه مربوطه می تواند سیستم آتش نشانی باشد که نازل هایی را در زیر خودرو، محفظه های چرخ ، مخزن سوخت و زیر کاپوت داشته باشد. جعبه زره پوش موجود در صندوق عقب، شامل لوازم الکترونیکی واسطه به همراه باتری اضافی است. آئودی A8 L یک خودرو کامل امنیتی و لوکس است که مناسب مقامات سیاسی هر کشور خواهد بود.

آئودی A8 L

تبدیل A8 L معمولی به مشخصات Security در حدود 400 ساعت کار دیگر نیاز دارد و در یک مرکز اختصاصی انجام می شود. کلیه وسایل نقلیه زره پوش این شرکت توسط مقامات امنیتی آزمایش شده است تا مقاومت در برابر تک تیراندازها ، نارنجک های دستی و آتش سوزی سریع را ارزیابی کند. در یک سناریوی واقعی، به لطف یک سیستم صاف و مسطح که به خودرو اجازه می دهد تا با سرعت حداکثر 50 مایل در ساعت حرکت کند، نشان داده شده که به خوبی از پس هر مانوری بر می آید. این یک خودرو امنیتی واقعیست.

ویژگی های خودرو آئودی A8 L

اگر ماشین گیر کند و درها را به طور معمول باز نکنید، می توانید یک سیستم پیروتکنیک پردازنده را فعال کنید و یک انفجار ایجاد می کند تا لولا بین درب و بدنه پاره می شود. شرکت آلمانی آئودی، تقریبا به همه چیز فکر کرده است! حتی یک سیستم هوای تازه وجود دارد که در صورت شناسایی سطح بالای آلاینده ها ، به طور خودکار تله های هوا را می بندد. پس از آن ، هوای تنفسی برای مدت زمان محدودی از طریق منافذ هوا پمپ می شود و سبب می شود تا هیچگونه آسیبی به سرنشینان وارد نشود و آلودگی هوا منجر به خسته شدن و یا بی حال شدن شخص نگردد.

AUDI A8 L

در حالی که نسخه امنیتی به عنوان آئودی A8 L نشان داده شده است، قدرت در واقع از Twin-turbo V8 عرضه شده در S8 با همان 563 اسب بخار و 590 اسب بخار (800 نیوتن متر) بدست می آید. در واقع آئودی برای پیشرانه این خودرو، تغییری فاحش را اعمال نکرده است. این خودرو شتاب 0-62 مایل در ساعت (0-100 کیلومتر در ساعت) را در 6.3 ثانیه تکمیل می کند که باعث می شود به دلیل وزن اضافه شده، دو و نیم ثانیه کندتر از S8 معمولی باشد. البته شتاب بالا برای یک خودروی فوق امنیتی نمی تواند مهم باشد.

آئودی A8 L

با توجه به این که خودرو آئودی A8 L سنگین تر از نسخه معمولی شده است پس باید بگوییم که سرعت حداکثری این خودرو از 155 مایل در ساعت (250 کیلومتر در ساعت) تا 130 مایل در ساعت (210 کیلومتر در ساعت) کاهش می یابد.  A8 L Security با نسل بعدی محافظ کلاس S مرسدس S که ما اخیراً آزمایش های تست آن را آغاز کرده ایم، مقایسه می شود و رقیبانی جدی برای هم می باشند. آئودی پیش از این با توجه به اطلاعات مطرح شده برای فروش آئودی A8 L به روسیه، نزدیک به 750،000 دلار را درخواست می کند و می گوید تحویل ماشین 3 تا 6 ماه طول می کشد. این زمان با توجه به فوق امنیتی بودن این خودرو، زمانی معقول به حساب می آید!

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا