اخبار خودرو

رندری از آلفا رومئو مونترال

اگر در خصوص برند آلفا رومئو نظر بخواهیم بدهیم و مدل‌های از آن را معرفی کنیم ، تنها چند مدل خاص به ذهن ما خطور خواهد کرد . از جمله مدل های خودروهای آلفارومئو می توان به اسپایدر ، جولیتا و جی تی ای اشاره کرد . مونترال دوست داشتنی در سال ۱۹۷۰ معرفی شد و تاکنون مورد غفلت واقع شده است . شاید به این دلیل که این‌ خودرو ، یک جایگزین ارزان‌تر و چشم گیر تر برای پورشه ۹۱۱ و یا جگوار تایپ به شمار می‌رود .

طراحی یک کانسپت حرفه ای توسط لوکا سرافینی

لوکا سرافینی تصویر آینده خود را در خصوص آلفارومئو مونترال ارائه داده است که این تصویر بسیار خیره کننده است و آن را مونترال ویژن جی تی نامیده و مانند سایر مفاهیم مارک ویژن جی تی بسیار خاص به شمار می رود .این مفهوم چیزی بیشتر از آن است که باید دیده شود . سرافینی تاریخ شخصی خود را در آفرینش این جذاب از آلفارومئو به کار برده است . آلفا رومئو یکی از برندهای ایتالیایی به شمار می‌رود که به تولید خودروهای اسپرت ، سوپراسپرت و سدان فعالیت دارد . البته مدل های دیگر از این برند نیز در بازار دیده شده است . اگرچه خودروهای این برند، بسیار با کیفیت هستند اما کمتر در بازار حضور پیدا کرده اند و کمتر نام این برند را می شنویم.

سرافینی در خصوص طراحی خودروی آلفا رومئو اعلام کرد که در سال ۱۹۸۶ پدر وی یک آلفا رومئو مونترال را خریداری کرد . وی خاطر نشان کرد که این سیستم ارائه شده از وی تماما اصل است اما سیستم اگزوز آن متفاوت از دیگر نمونه ها می باشد . وی گفت شبی که پدرش با خودروی ۸ سیلندر مونترال به خانه آمد را به یاد دارد . او خودرو را در گاراژ پارک کرد و دود اطراف آن قرار داشت . زمانی که سرافینی خودرو را دید قسمت خط قرمز و کروم آن بیشتر از همه جلب توجه می‌کرد و به عنوان یک پسر جوان این روز را نقطه عشق روز افزون خود به دنیای خودرو می داند .

جذابیت های مونترال و طراحی Alfa Romeo Montreal Vision GT Concept

مونترال از ابتدای تولید نیز یک خودروی جذاب به شمار می رفت . سرافینی اعلام کرده است که در آلفارومئو مونترال بازتاب خطوط و شکل های آن بسیار خاص است و بوی داخلی چرم ، حس یک راننده حرفه ای را به وی منتقل می‌کرد و چرم فرمان مقعر در روی فرمان بسیار جذاب بود . اگرچه این خودرو در این زمان یکی از بهترین ها نیست اما برای وی به این شکل بوده است .

مقایسه تصویر طراحی شده توسط سرافینی با خودروی اصلی مونترال آلفارومئو مشخص می‌کند که این نمونه بسیار شبیه به خودروهای ارائه شده توسط این شرکت است . شبکه مثلثی آلفا رومئو ، دریچه‌های سوار بر کاپوت و چراغ های جلوی دوتایی با چراغ های بی نظیر همه و همه از خودروهای نسل جدید آلفارومئو بهره گرفته شده است . امیدوار هستیم که اگر آلفارومئو مونترال را در این نمونه عرضه کند یک پیشرانه ۲ هزار و ۶۰۰ سی سی مدرن ۸ سیلندر را نیز برای آن انتخاب نماید . البته استفاده از یک موتور الکتریکی می تواند جالب باشد .

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا