اخبار خودرو

نسخه کوپه خودرو پورشه 911 GT3

در کنار واگن خیابانی 992 پورشه 911 GT3 ، نسل بعدی کاپ هواداران را در لبه صندلی های خود نگه داشته است. این خودروساز آلمانی به عنوان پرفروش ترین اتومبیل مسابقه خودروی عجیبی تحویل داده است. اولین بار برای مسابقات اتومبیلرانی ، ماشین مسابقه یک سازه نه تنها برای رقبا در پورشه Mobil 1 Supercup ، بلکه همچنین برای تیم های مشتری در جام های ملی Carrera – که در آلمان ، فرانسه ، آسیا ، بنلوکس و شمال برگزار می شود – عرضه می شود. پس از آمریکا که  به عنوان یک سری تخته پرشی که به طور مداوم موفقیت خود را در طول سال ها ثابت می کند ، دیدن چنین به روزرسانی قابل توجهی از آلمانی ها بسیار هیجان انگیز است.

2021 Porsche 911 GT3

ویژگی های خودروی مسابقه ای پورشه 911 GT3

بدیهی است که بسیاری از پیشرفت ها در خودرو وجود دارد ، اما یک جهش در بخش نیرو رخ می دهد. هنوز هم از همان پیشرانه 4.0 لیتری شش سیلندر مخالف افقی موتور قبلی استفاده می کند اما این واحد برای تولید 510 اسب بخار قدرت (375 کیلووات) نسبت به معیار قبلی 485 اسب بخار (361.664 کیلووات) طراحی شده است.  به طور قابل توجهی انتشار CO2 را کاهش می دهد – با شنیدن اینکه همان پیکربندی اگزوز را حفظ می کند ، یکی از صداهای عالی همچنان مخصوص همین خودرو باقی می ماند.

2021 Porsche 911 GT3

در کنار قدرت بیشتر ، پیشرفت های بزرگی در آیرودینامیک و ویژگی های مکانیکی نیز وجود دارد. به عنوان اولین جام GT3 ، این خودرو بر روی بدنه وسیعتر 911 توربو قرار می گیرد. با عرض عقب 902 میلی متر ،این خودرو از عرض مدل قبلی 28 میلی متر بیشتر است. همین نکته را می توان در محور جلو نیز بیان کرد که 1920 میلی متر است. تنظیمات جدید امکان ایجاد رینگ های عرض 12 اینچ در جلو و 13 اینچ در عقب را فراهم می کند – یک پیکربندی بسیار معمول برای مسابقات GT که از هندلینگ مطلوب حاصل می کند.

دیگر قابلیت های 2021 Porsche 911 GT3

یک ارتقا قابل توجه دیگر نیز در فضای داخلی ارائه می شود که به نظر می رسد بسیار الهام گرفته از پورشه 911 GT3 باشد. در کنار ارگونومی کاملاً اصلاح شده ، کابین خلبان جدید با صفحه نمایش بزرگ رنگی ، کنترل های روشن و فرمان جدید ساخته شده از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن ارائه می شود. واضح است که تیم طراحی می خواست رانندگان تازه وارد اتومبیلرانی در هنگام ورود به مسابقات احساس خاص کنند. در کنار پیگیری برای عملکرد بیشتر ، این خودروساز آلمانی متعهد شد که ماشین جدید را برای تیم های دوام با صرفه تر سازد.

پورشه 911 GT3

به عنوان یک سری توسعه ، جنبه اقتصادی در درجه اول اهمیت قرار دارد و در کنار تیم های کوچکتر به همان اندازه، تیم های بزرگ شانس موفقیت دارند. یان فلدمان ، مدیر پروژه ، گفت: “ما به ویژه به لطف ظاهر چشمگیر ، تعلیق بهبود یافته و راه حل های هوشمند برای جزئیات الکتریکی ، در دستیابی به این امر موفق بودیم.” “با عملکرد بهتر و کابین خلبان بهینه شده ، بهترین ماشین مسابقه است که پورشه ساخته است.” از آنجا که ماشین جدید در سری 2021 مسابقات جام کاپ در سراسر جهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، تحویل به تیم ها در فوریه سال آینده آغاز می شود.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا