اخبار خودرو

بررسی پورشه تایکان (Porsche Taycan) و ویژگی های خاص آن

ما مدلهای پورشه تایکان توربو و توربو S را در اروپا سوار کردیم و کاملاً تحت تأثیر قرار گرفتیم. اولین وسیله نقلیه برقی این برند یک مدعی جدی است که از لحاظ طیف وسیعی در اختیار شما قرار گرفته است. اما به دنبال اولین حضور Taycan 4S در نمایشگاه اتومبیل LA ، پورشه ما را به گونه ای متفاوت از ماجراجویی دعوت کرد تا از سطح ورودی Taycan در جاده استفاده کنیم.

همراه با Porsche Taycan

اگرچه 4S “مقرون به صرفه ترین”  تریم  Taycan است ، اما چیزی معمولی دارد. قدرت بزرگترین تفاوت بین این نوع جدید و برادران بزرگ آن ، توربو و توربو S است اما حتی به عنوان نقطه ورود به خط تایکان ، 4S مشخصات چشمگیر دارد: تا 482 اسب بخار قدرت(یا 522 با کنترل پرتاب). ) ، صفر تا 60 مایل در ساعت در کمتر از چهار ثانیه ، و قیمت اولیه “ورود به سطح” 103.800 دلار. و چه کسی گفته است که ماشینهای برقی کسل کننده هستند؟ یک Taycan 4S با بسته عملکرد اختیاری عملکرد Plus با استفاده از بسته باتری بزرگتر 93.4 کیلووات ساعت از Taycan Turbo و Turbo S در اینجا تولید 482 اسب بخار قدرت و 479 پوند فوت گشتاور یا حداکثر 563 اسب بخار قدرت با کنترل از راه دور و پرتاب ، که در همه مدل ها استاندارد است.

2020 Porsche Taycan

استاندارد Taycan 4S از باتری 79.2 کیلوواتی در ساعت استفاده می کند و فقط 429 اسب بخار و 472 پوند فوت تولید می کند. Taycan با داشتن مرکز ثقل بسیار پایین ، بسیار دور در گوشه و کنار کاشته می شود ، و بدن بسیار کمی را نشان می دهد. با استفاده از قدرت به هر چهار چرخ ، 4S به طور موثری از میشلین بزرگ خود استفاده می کند و توانایی فوق العاده خود را در گرفتن مانند جهنم نشان می دهد. هرچند شتاب در سرعت های بالا و پایین بسیار چشمگیر است ، همانطور که معمولاً در مورد EV ها اتفاق می افتد ، این شتاب اولیه است که بیشترین لذت را به همراه دارد. فرمان Taycan به راحتی بهترین خودروهای الکتریکی است .

ویژگی های خاص از Taycan 4S

فرمان خودروی اسپانیایی Taycan ، که به راحتی بهترین وسیله نقلیه الکتریکی است – بسیار شاد است – هر مدل تسلا را شامل می شود. این سنگین تر از آن چیزی است که ممکن است انتظار داشته باشید اما به خوبی به واکنش ها پاسخ می دهد به ورودی ها بدون اینکه بیش از حد متلاشی یا غیر قابل کنترل باشد، حرکت می کند. بزرگترین تعارف برای پرداخت 4S این است که رابطه بین راننده ، پدال برو و فرمان نیز بدتر نیست زیرا ماشین الکتریکی است. البته برخی از بازخوردهای احشایی را از طریق موتور سوزاندن گاز از دست می دهید ، اما گشتاور بی امان تحرک کافی را برای ایجاد کسری تجربی فراهم می کند.

پورشه تایکان

حتی هنگام انجام برخی از کنده کاری های مناسب دره ، 4S از کیفیت سواری چشمگیر برخوردار است. پیچاندن کنترلر روی فرمان بر روی حالت Sport و Sport Plus ، وضعیت پورشه تایکان را بالا می برد و ارتفاع سوار را پایین می آورد ، اما این خودرو را خشن نمی کند. در هر صورت ، تفاوت در حالت های رانندگی تغییر خیلی کمی در شخصیت رانندگی خودرو ایجاد می کند. اما با توجه به کیفیت سواری محکم Taycan ، این یک تسلیت خوب است.

نقطه شیرین

برای شروع پورشه تایکان 4S 103 هزار و 800 دلار هزینه دارد. اما شما یک مدل خوب با آن قیمت دریافت نخواهید کرد – و قطعاً مدل اصلی رانده شده در اینجا نیست. آزمایش کننده ما ، بدون داشتن MSRP رسمی ، با خیال راحت در محدوده $ 120،000 تا $ 130،000 پس از گزینه ها قرار دارد. این گران قیمت به نظر می رسد ، اما این را در نظر بگیرید: ارزان ترین مدل توربو برای شروع 150900 دلار هزینه دارد و بهترین 4S با همان باتری 93.4 کیلووات ساعت و موتورهای دوتایی به عنوان گزینه های گران قیمت تر است. با وجود اینکه بیش از صد اسب پایین است ، اما 4S سریع و پویا است.

2020 Porsche Taycan

با توجه به این نکته ، پورشه تایکان 4S مانند یک نقطه شیرین در ترکیب EV پورشه است. اگرچه مدل های Turbo و Turbo S قدرت و شتاب بیشتری در اختیار شما قرار می دهند ، اما 4S شایسته تقاضای 100000 دلار است. این سرعت ، اطمینان بخش است و این خودرو کیفیت خوبی دارد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا