اخبار خودرو

یک تجربه عالی با هوندا سیویک هاچ بک 2020

هوندا سیویک هاچ بک، یک خودروی دوست داشتنی است. قبل ترها بر این اساس بود که اگر یک ماشین جمع و جور می خواهید، خودرو هاچ بک بگزینه مناسبی بود. مطمئناً ، خودروسازان غالباً یک نوع سدان را ارائه می دادند ، اما نسبت چهار درب به پنج درب به همان اندازه که همیشه بوده است نزدیک به یک به یک بود. امروزه، کراس اوورهای جمع و جور و کم مصرف ، عمدتاً از هاچ بک های سنتی پیشی گرفته اند. این باعث می شود که ادامه وجود هوندا سیویک هاچ بک مشخص نباشد.

هوندا سیویک هاچ بک 2020

با توجه به این برنامه ها، Civic Type R تمایل دارد بیشترین توجه را به خود جلب کند و درک دلیل آن آسان است اما مدل استاندارد پنج درب با راحتی روزمره ، یک مجموعه ایمنی گسترده و یک شخصیت رانندگی دلپذیر مطابقت با سدان Civic را تحت تأثیر قرار می دهد و همه این ها در حالی است که فضای کمی اضافی و برخی از یک ظاهر طراحی منحصر به فرد را فراهم می کند. برای بسیاری از مشتریان ، یک هاچ بک کامیک تمام اتومبیل مورد نیاز آنها است.

هوندا سیویک هاچ بک، یک هاچ بک دوست داشتنی

Civic Hatchback ، به ویژه در لباس Sport Touring، یک خودروی تحریک کننده در قسمت بیرونی است. نسبت های کلی عالی هستند و شکل پنج درب را به خوبی پنهان می کنند (در صورتی که نمی خواهید راننده هاچ بک شوید). برخی از عجایب در دم وجود دارد ، جایی که یک پنجره عقب تقسیم شده پیدا خواهید کرد ، اما همچنین در قسمت پشتی لوله های اگزوز دوقلو در مرکز وجود دارد که هر مشکل دیگری را تحت الشعاع قرار می دهد. ما هنوز چهره Civic را دوست نداریم ، اگرچه شایان ذکر است که Sport Touring هاچ بک بسیار پر رنگ تر از Civic Type R است.

هوندا سیویک هاچ بک 2020

طراحی کلی سیلور Civic تمیز است و دکمه ها و کنترل های کافی در آن وجود دارد. به طور خاص ، مخلوط مواد هوندا ، با وجود تکیه سنگین به رنگ سیاه ، باعث می شود فضای داخلی احساس تازه و دلپذیری را حفظ کند.چرم داخلی خوشایند نیست اما جزئیات مانند نوار ضخیم پارچه ای در مراکز صندلی و دوخت کنتراست ظریف به صندلی ها جلوه ای ممتاز می بخشد. ما همچنین تونل مرکزی مرتفع را دوست داریم.

هوندا سیویک هاچ بک 2020

صندلی های راحت، پشتیبان، سطح گسترده ای از قابلیت تنظیم و موقعیت مکانی مناسب برای صندلی سرنشین و صندلی راننده، خودرو را به مکانی مناسب برای رانندگی تبدیل می کند. این هوندا برای طرفداران سواری کم در کابین مخصوصاً جذاب خواهد بود ، زیرا صندلی های هشت طرفه ظاهراً همه راه را به پایین می روند. حتی از پنجره عقب تقسیم شده، قابلیت دید بسیار عالی است.

فناوری و پیشرانه هوندا سیویک هاچ بک

هوندا به شدت نیاز به تعویض سیستم پیر و سرسام آور سرگرمی سیویک دارد.  این سستم از گرافیک پایین زجر می برد و یادگیری طرح کلی دشوار است. حتی صفحه نمایش خود ناامیدکننده است – به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد ، اما صفحه نمایش 7.0 اینچی در دنیایی با صفحه نمایش های فزاینده بسیار کوچک است. حداقل Apple CarPlay و Android Auto هر دو استاندارد هستند. مجموعه فناوری های گسترده ای Civic برای این بخش مناسب است. چراغ های LED ، سیستم صوتی جامد وجود دارد و نمایشگر 7.0 اینچی در خوشه ابزار برای این کلاس بسیار بزرگ است.

هوندا سیویک هاچ بک

هر Civic Hatchback برخلاف مدل های کوپه و سدان ، دارای پیشرانه چهار سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژ به صورت استاندارد است. اگر شما در حال خرید Civic هستید، این موتور را خواهید داشت. این موتور 174 اسب بخار را به طور عادی بسته می کند و 177 پوند فوت گشتاور وجود دارد. هوندا مدتهاست که انتقال مداوم متغیر را حل می کند ، بنابراین جای تعجب نیست که Civic در حین شتاب ، چنین رفتاری دلپذیر از خود نشان دهد. رفتار Civic پیشرو و قابل پیش بینی است. میزان روشنایی بسیار شدید است اما هوندا فاقد رفلکس های موجود در Mazda3 است.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا