اخبار خودرو

خودرو فورد شلبی GT350R، خودرویی خاص و پرطرفدار

برای مردمان عادی ، فورد شلبی GT350R Heritage Edition 2020 فقط یک کار رنگ آمیزی است. هرچند برای مردم موستانگ ، ورود ویمبلدون وایت و گاردسمن بلو لحظه ای است که آنها از زمان معرفی مجدد نشان GT350 توسط فورد منتظر آن بوده اند.  واقعیت این است که ترکیب رنگهای ویمبلدون وایت و راه راه های آبی گاردزمن به همان اندازه مهم است که لیوردها به فورد می رسند. طرفداران موستانگ به این ظاهر احترام می گذارند. فورد برای اولین بار 55 سال پیش با GT350 اصلی معرفی شد و این برای اولین بار پس از چند دهه است که به طور رسمی جفت می شود.

Ford Shelby GT350R

در حالی که تیم GT350 می خواست کار خاصی برای دیدن موستانگ متمرکز بر مسیر انجام دهد لذا این نسخه را طراحی کرد! افزودن بسته رنگی / نواری جدید به خط مونتاژ به سادگی صورت نمی پذیرد. فورد در واقع مجبور شد برای سال 2020 رنگی را از پالت بیرون بکشد تا به ویمبلدون وایت ، که این شرکت از 10 میلیونمین موستانگ استفاده نکرده است ، اجازه تولید در خط مونتاژ را بدهد.

چرا فورد شلبی GT350R

اگر زیبایی را کنار بگذاریم ، این همان وسیله نقلیه ای است که رسانه ها و صاحبان آن از زمان آغاز به کار خود تاکنون از آن استفاده کرده اند. پیشرانه از نوع تنفس طبیعی 5.2 لیتری V8 با میل لنگ تخت ، خط قرمز استراتوسفر و قدرت 526 اسب بخار است که همگی از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی به چرخ های عقب منتقل می شود. موتور تحسین شده Voodoo به شدت دور می زند و بهترین صداهای V8 را در کره زمین ایجاد می کند و توجه راننده را نیز می طلبد.

Ford Shelby GT350R

اما آنچه قابل توجه است این است که خودروی فورد شلبی GT350R یکی از خودروهای جذاب این شرکت است که سواری خوبی را نیز ارائه می دهد. رفتار این اتومبیل ها در پیچ ها نیز به همین شکل است ، اما موتور متفاوت ، نبود سوپرشارژر برای ایجاد منحنی گشتاور وسیع تر و گیربکس دستی به این معنی است که هرچه مدل جدیدتر سریع و توانمند باشد ، بدون شک ماشین قدیمی تر نیز بیشتر درگیر می شود. بله ، GT500 در مسیر سریعتر و بدون شک توانایی بیشتری دارد – همانطور که جف پرز سردبیر ارشد در بررسی خود اشاره کرد ، GT500 بیشتر شبیه یک ابرخودرو است.

یک اعجوبه ی واقعی!

در حالی که فورد برخی پیشرفت ها را در هندسه تعلیق برای GT350R 2020 (با استفاده از درس هایی که در زمینه توسعه GT500 به دست آمده است) ارائه داد ، این ح.ئذ. هنوز هم یک ماشین است که می خواهد شکل جاده را دنبال کند.  GT350 قطعاً یک خودروی سرگرم کننده است اما برای این که بتوانید در جاده ادامه دهید، شما نیاز دارید تا کمی با این خودرو بجنگید. این باعث می شود احساس اعتماد به نفس کافی برای سرعت بیشتر نداشته باشید.

Ford Shelby GT350R

فراتر از این ، خطا در GT350 سخت است و هیچ راهی برای ایراد از بسته Heritage Edition وجود ندارد. به نظر جالب توجه می رسد و من کاملاً دریافتم که چرا این آپشن اضافی 1،965 دلار (با قیمت مناسب برای سال اول پلاک) به محبوب ترین آپشن 2020 GT350 یا GT350R تبدیل شده است. البته این مبلغ علاوه بر قیمت اولیه 60440 دلاری خودرو است. در حالی که فورد در 30 سپتامبر پذیرش سفارشات GT350 از نمایندگی ها را متوقف کرد ، ساخت ماشین تا پایان ماه نوامبر ادامه خواهد داشت.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا