اخبار خودرو
موضوعات داغ

لذت رانندگی با خودرو کادیلاک CT4-V

خودرو کادیلاک CT4-V سدانی فشرده با یک فضای داخلی کم حجم است. گشتاور بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارد و تا 60 مایل در ساعت کندتر است. این خودرو یکی از بهترین سیستم های رانندگی نیمه خودمختار جهان را در مدل بعدی با یک مجموعه فناوری که از سال 2015 مانند بقیه می باشد، جفت می کند و CT4 -V یک ماشین راننده بسیار خوب است. قیمت اولیه 44495 دلاری CT4-V بدین معناست که با مرسدس-AMG A35 ، BMW M235i Gran Coupe و Audi S3 رقابت می کند ، و همه این خودرو ها از حدود 44،000 دلار شروع می شود.

برخی از ویژگی های قابل توجه در کادیلاک CT4-V

برای کادیلاک CT4-V یک پیشرانه 4 سیلندر با 2700 سی سی حجم در نظر گرفته شده است. در حالی که این پیشرانه 2.7 لیتری از نوع استارتاپی احساس می شود، Cadillac آن را ماساژ داده تا 325 اسب بخار قدرت و 380 پوند فوت گشتاور ، 10 اسب بخار قدرت و 21 اسب بخار قدرت بیشتر از سیلورادو را تولید کند. Caddy شفت میلگرد سه مرحله ای را حفظ می کند ، اما مهندسان سیستم القایی را بهم زدند و مونتاژ کردند. نتیجه این کار گشتاور پیشرو این بخش است.

کادیلاک CT4-V

درایو عقب Caddy I رانندگی بی عیب و نقصی به نمایش گذاشته و کادیلاک CT4-V تنها در چند مورد  سنگین تر از سایر همتایان آلمانی است. مسئله واقعی کادیلاک CT4-V این است که گیربکس اتوماتیک 10 سرعته آن، در حالی که سریع و صاف در هنگام فشار رانده می شود ، باید به راحتی به چرخ ها دنده های زیادی برساند تا به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. این باعث نمی شود تا یک گیربکس بد ایجاد شود. دقیقاً مانند کادیلاک CT5-V ، با تغییر سریع در حالت Sport و Track یک وضعیت مناسب ایجاد می شود. حالت دستی به اندازه کافی سرگرم کننده است و در حالت اتوماتیک و با تنظیم حالت درایو ویژگی های خوبی از رانندگی را تجربه خواهید کرد.

کادیلاک CT4-V

همانند CT5-V، سیستم کنترل سواری مغناطیسی استاندارد CT4-V یک ویژگی خوب است. دامپرهای تطبیقی ​​با استفاده از ترفند آزمایش شده در خنک کردن مایع مغناطیسی برای تنظیم سریع استحکام عمل می کنند.  به حالت تور بروید ، جایی که دمپر نرم با تنظیم هوشمندانه ، سر و صدایی فراوان  و چرخ های 18 اینچی و لاستیک های تابستانی 235/40 مهار شده را برای تحویل سواری مخملی مهار می کند. سواری آرام است و سر و صدای تعلیق کمی وجود دارد. از نظر تعادل بین سواری و رانندگی، کادیلاک CT4-V ممکن است بهترین کلاس باشد.

ویژگی های مثبت و منفی خودرو کادیلاک CT4-V

سیستم CT-V مانند سیستم CT5 ، افتضاح است. پدال بسیار سخت است و تعدیل آن بسیار سخت تر است. مهندسان برای ترمز Brembo از طریق سیم ترمز تصمیم گرفتند زیرا این امر به صاحبان این امکان را می دهد تا پاسخ ترمز را از طریق حالت های درایو تنظیم کنند. این ویژگی از نظر تئوری خوب است ، اما تنظیمات موجود تغییرات بسیار کمی را ارائه می دهد. اگرچه رانندگی کادیلاک  CT4-V به اندازه کافی خوب است، اما در کابین صدایی ایجاد می شود می کشد و همه چیز اشتباه می شود.

کادیلاک CT4-V

صندلی های جلو راحت هستند . صندلی های عقب بصورت مرزی بی فایده است. بین یک نیمکت غیر طبیعی و سقف تهاجمی ، ورود به صندلی های عقب CT4 نیاز به عملی جنجالی دارد. علی رغم اینکه تقریباً 8 اینچ از نزدیکترین رقیب بعدی خود ، در کنار مزیت تقریبا 2 اینچی بین محورها ، فاصله دارد اما صندلی رده دوم CT4 از سه رقیب اصلی خود عقب مانده است. کیفیت مواد بیشتر از آنچه که من از Cadillac انتظار داشتم، است. یک مطالعه سال 2018 توسط CarMax ، مشتریان Cadillac را به عنوان قدیمی ترین کل صنعت ذکر کرده است.

مجموعه فناوری های موجود در CT4 برای جذب مشتری های جدید، جوانتر یا جذب مشتریان آئود ، BMW یا مرسدس به نمایشگاه های کادیلاک کافی نیست. این یعنی کادیلاک CT4-V در مقابل رقبا می تواند کم بیاورد. اگرچه پیشرانه این خودرو جذاب است و رانندگی با آن نیز لذت بخش است اما برندهای آلمانی خودروهایی جذاب تر و به روز تر عرضه می کنند که همین موضوع کادیلاک را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع
motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا