اخبار خودرو

ارائه سیستم پلاگین هیبرید برای بی ام و مدل ام

خودروهای الکتریکی بازی جدید صنعت خودرو هستند که در همه بازارها حضور دارند و در همه خودرو ها دیده می شوند و هم اکنون نیز بی ام و مدل ام در این بازی حضور خواهد داشت . این امر در درجه اول مربوط به کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه‌ای است که برای رعایت مقررات سخت‌گیرانه اروپا استفاده شده است اما هم اکنون برندهای سطح بالا نظیر آئودی و بی ام و نیز برای افزایش عملکرد خودروی خود از پیشرانه های الکتریکی و هیبریدی بهره می گیرند .

برنامه BMW برای خودروهای هیبریدی

بعد از اعلام اخیر آئودی مبنی بر افزودن پیشرانه هیبریدی به آر اس ۴ برای نسل‌های بعدی ، بی ام و هم اکنون به کار ادوایز گفته است که وسیله نقلیه مدل ام به مجموعه خودروهای الکتریکی و هیبریدی افزوده خواهد شد . این افشاگری توسط رئیس این شرکت در مصاحبه با ادوایز کار صورت پذیرفته ، عنوان شده که بی ام مدل ام در حال انجام آزمایشاتی برای ارائه نسخه جدید هیبریدی از آن می باشد .

قرار است که مدل های اصلی یعنی m۳ و m۴ و ام ۲ در این مدل ها نباشند اما شروع استفاده از پیشرانه های هیبریدی در بی ام و در مدل ایکس ۵ ام اتفاق خواهد افتاد که اخیراً از آن رونمایی شده و در حدود ۲ هزار و ۳۸۵ کیلوگرم وزن دارد و به عنوان یک شاسی بلند با کارآیی معمولی شناخته می شود .

نسخه هیبریدی از BMW M Model

برای اولین بار است که بی ام و عجله ای برای انتخاب مدل عملکردی خود ندارد . این برند در خصوص ارائه یک مدل هیبریدی نگرانی‌هایی دارد چراکه برخی از طرفداران آن یک اتومبیل الکتریکی را به عنوان علاقه مندی خود مطرح کردند و این برند نگرانی‌هایی در خصوص عرضه موتور الکتریکی خود داراست . در ادامه سخنان این مدیر عامل مشخص شد که بی ام و اتومبیل‌های خود را متناسب با ترجیح مشتری توسعه می دهد و می سازد و به همین دلیل است که گفتگوی کاملاً مستقیم با مشتریان برقرار کرده تا بتواند نظرات آنان را در کارهای خود دخیل کند . به طور کلی مشتری مداری برای شرکت بی ام و بسیار مهم است و همین موضوع سبب شده تا خودروهایی که از این برند تولید می‌شود ، بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و طرفدار داشته باشد .

 

هم اکنون نیز با توجه به علاقه مردم به خودروهای الکتریکی و هیبریدی این برند قصد دارد تا بازار خود را در این بخش گسترده کند و به همین دلیل است که به تولید خودرو پرطرفدار خود در مدل هیبریدی رو آورده است . در این راستا مرسدس همان جاده ای را طی خواهد کرد که گزارش اخیر از آن عنوان شده است . یعنی ای ام جی در مدل سی ۶۳ ، پیشرانه ۸ سیلندر خود را برای استفاده از یک پیشرانه هیبریدی از دست می دهد . تا آن زمان پیش‌بینی می‌شود که این پیشرانه توانایی تولید ۸۰۰ اسب بخار قدرت را دارا باشد . این در حالی است که آئودی هم اکنون خودروهای rs۶ و rs7 خود را با پیشرانه های الکتریکی به بازار عرضه کرده است .

منبع
Motor1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا