اخبار خودرو

مشخصات فنی و قیمت هوندا مدل 209 سیویک سدان در بازار جهانی

هوندا مشخصات فنی و جزئیات قیمت مدل 2019 سیویک را اعلام کرد. قیمت مدل پایه‌ی خودرو هوندا مدل 209 سیویک حدود ۲۰ هزار دلار خواهد بود.

هوندا مدل 209 سیویک را مورد بازنگری و تغییر قرار داده است. بهینه سازی این خودرو در مقایسه با قبل، چندان گسترده نیستند و تغییر ظاهری جزئی در نمای بیرونی و داخلی وجود دارند. هوندا سعی کرده است تا امکانات ایمنی استاندارد این خودرو را افزایش دهد و یک نسخه ی اسپرت نیز به تیپ های این خودرو افزوده شده است. جزئیات قیمتی هوندا مدل 209 سیویک نیز منتشر شده و قیمت پایه ی این سدان در مقایسه با سال قبل 510 دلار افزایش پیدا کرده است.

تیپ پایه ی هوندا سیویک 2019 مدل LX سدان با قیمت دقیق 20 هزار و 345 دلار، به همراه جعبه دنده ی ۶ سرعته ی دستی به بازار عرضه می شود. این مدل به همراه جعبه دنده ی CVT قیمت 21 هزار و 145 دلار دارد. مدل LX کوپه نیز تنها به همراه گیربکس CVT قابل خریداری است و قیمت پایه ی آن 21 هزار و 545 دلار خواهد بود که این قیمت نیز در مقایسه با قیمت سال 2018 این خودرو 500 دلار افزایش نشان می دهد. امکانات استاندارد تمامی مدل های LX شامل ترمز پارک برقی و نمایشگر 7 اینچی لمسی است.

هوندا مدل 209 سیویک

برای سال 2019 هوندا به صورت استاندارد تیپ LX را به پکیج ایمنی هوندا سنسینگ نیز مجهز کرده است که شامل کروز کنترل هوشمند، سیستم هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری خودکار و چراغ های هوشمند خواهد بود. تیپ اسپرت یک مدل جدید از هوندا سیویک است که برای سال 2019 به سبد این خودرو اضافه شده است. قیمت پایه ی مدل اسپرت سدان 22 هزار و 45 دلار با جعبه دنده ی دستی و 22 هزار و 845 دلار با جعبه دنده ی خودکار CVT است.

برای مدل کوپه نیز قیمت مدل دنده دستی 22 هزار 345 دلار و قیمت مدل اتوماتیک 23 هزار و 145 دلار است. با وجود اینکه قیمت این مدل نیز بالاتر از مدل های سال 2018 است اما امکانات بیشتری ارائه می دهد. به طوری که تجهیزات استاندارد مدل اسپرت شامل چراغ های مه شکن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، نمایشگر 7 اینچی لمسی روی کنسول مرکزی، اپل کار پلی و اندروید اتو، فرمان و دسته دنده ی چرمی، صندلی های اسپرت، پدال های اسپرت و رینگ های 18 اینچی به جای رینگ های 16 اینچی استاندارد هستند. در مدل سدان اسپرت یک اسپویلر مشکی رنگ نیز روی در صندوق عقب نصب شده است و نشان اسپرت نیز روی بدنه ی خودرو به چشم می خورد.

هوندا مدل 209 سیویک

مدل بعدی هوندا سیویک تیپ EX است که قیمت آن برای مدل سدان 24 هزار و 295 دلار و برای مدل کوپه 24 هزار و 95 دلار است. این مدل از نظر تجهیزات نسخه ای کامل تر از مدل اسپرت است و امکانات اضافی همچون گرمکن صندلی های جلو، سانروف برقی و سیستم تهویه ی متبوع خودکار دوگانه دارد.

مدل EX به یک پیشرانه ی 1.5 لیتری 4 سیلندر توربو شارژ مجهز است که می تواند 174 اسب بخار قدرت تولید کند. پیشرانه ی مدل EX قدرت بیش تری در مقایسه با مدل های پایه خواهد داشت، چراکه تیپ های پایین تر به صورت استاندارد به یک پیشرانه ی 2 لیتری 158 اسب بخار مجهز شده اند. تیپ EX یک مدل کامل تر با نام EXL هم دارد که قیمت پایهز ی آن 25 هزار و 495 دلار است و به صندلی های چرمی، آیینه ی وسط الکتروکرومیک و سیستم Home link مجهز خواهد بود.

هوندا مدل 209 سیویک

در انتها به کامل ترین و گران قیمت ترین مدل هوندا سیویک می رسیم که تیپ تورینگ نام دارد و قیمت پایه ی آن برای مدل سدان 28 هزار و 195 دلار و برای مدل کوپه 27 هزار و 745 دلار است. قیمت این مدل ها نیز 500 و 425 دلار در مقایسه با سال قبل افزایش پیدا کرده است. امکانات اضافه ی مدل تورینگ شامل چراغ های اصلی LED، دستگیره های در کرومی، سیستم رهیاب ماهواره ای، برف پاک کن های خودکار، صندلی های چرمی برای مدل کوپه و گرمکن صندلی های عقب برای مدل سدان هستند.

با نگاه به تصاویر هوندا مدل 209 سیویک شاید فکر کنید که این خودرو تغییر ظاهری چندانی نسبت به سال 2018 نداشته است؛ اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که خط جلو پنجره ی مدل 2019 به رنگ مشکی براق درآمده است و چیدمان داخلی چراغ های مدل تورینگ نیز متفاوت با مدل سال گذشته است. همچنین استفاده ی بیشتری از قطعات کرومی در سپر جلو به چشم می خورد.

هوندا مدل 209 سیویک

هوندا 3 رنگ جدید نیز به رنگ های قابل انتخاب برای هوندا مدل 209 سیویک اضافه کرده است که شامل سفید پلاتینیوم، زرد یلوپیرل و مولتن لاوا پیرل هستند.

عرضه ی هوندا سیویک 2019 از ماه آینده در نمایندگی های هوندا شروع خواهد شد. تا اواخر سال هوندا مدل های هاچبک، تایپ R و سیویک SI کوپه و SI سدان 2019 را نیز رونمایی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا