قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 دقیقا چیست؟

قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 دقیقا چیست؟

نویسنده : بررسی موبایل 48 بازدید

 

در روز هفدهم آوریل (بیست و هشتم فروردین) نخستین سری از گوشی های گلکسی اس ۸ (Galaxy S8) و گلکسی اس ۸ پلاس (+Galaxy S8) به دست کاربران کره‌ای رسیدند. بعد از گذشت یک روز، اخباری مبنی بر گلگی تعدادی از کاربران گلکسی S8 از قرمز شدن نمایشگر گوشی شنیده شد. از آنجایی که همانند پرچمداران پیشین سامسونگ، در این گوشی موبایل نیز از پنل‌های سوپر AMOLED استفاده شده، مشکل قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 کمی عجیب به نظر می‌رسد، چرا که این نوع پنل‌ها، به صورت پیشفرض با رنگ‌هایی خنک اشباع شده‌اند.

در این نوع صفحه نمایش‌ها که استاندارد رنگ‌های RGB در آن‌ها رعایت می‌شود، باز هم ممکن است به میزانی بسیار کم، رگه‌هایی از رنگ آبی وجود داشته باشد. با توجه به همین موضوع، تعداد نه چندان زیادی از کاربران کره جنوبی به محض دریافت محصولات خود متوجه قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 شدند که برای یک پنل AMOLED موضوع عجیبی است. مخصوصا درباره صفحه نمایش‌های OLED، بحث وجود رگه‌هایی از رنگ آبی، از کارخانه به کارخانه و از گوشی به گوشی متفاوت است، چرا که قرار دادن میلیون‌ها نقطه ساطع‌کننده نور در کنار یکدیگر برای ایجاد یک رنگ خاص، کار بسیار دشواری است.

قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8

در مطلب پاسخ سامسونگ درباره مشکل قرمزی صفحه نمایش گلکسی اس ۸ به نحوه برخورد این غول کره‌ای با مشکل پدید آمده و راه حل آن برای رفع ایراد اشاره کردیم. همچنین به نظر می‌رسد عدم تعادل رنگ یک مشکل کارخانه‌ای باشد. سامسونگ اعلام کرده اگر وجود ایراد قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 به اثبات برسد و کاربران نتوانند با استفاده از روش ذکر شده در مطلب لینک شده در بالا مشکل را رفع کنند، دستگاه‌های دارای مشکل تعویض خواهند شد.

یک نشریه کسب و کار کره‌ای، بعد از گرد هم آوردن مجموعه‌ای از متخصصان و همچنین دسته‌ای از کارمندان سابق سامسونگ، نظرات آن‌ها را درباره قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 جویا شد. نظر این افراد کاملا با یکدیگر متفاوت است. یک متخصص، به متداول بودن مشاهده یک رنگ تقریبا ضعیف بر روی صفحه نمایش تعداد زیادی از گوشی های موبایل حتی برترین پرچمداران اشاره کرد، به طوری که به عقیده وی، این مشکل تاکنون در گوشی های موبایل آیفون شرکت اپل نیز دیده شده است. دیدن این مشکل در پرچمداران سامسونگ که از پنل‌های AMOLED در آن‌ها استفاده شده اتفاقی غیر طبیعی نیست. از آنجایی که در این پنل‌ها اختصاص مواد عالی ساطع‌کننده نور به طور مساوی، کار مشکلی است، ممکن است عدم وجود تعادل میان رنگ‌ها مشاهده شود.

قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8

رفع قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 به وسیله یک آپدیت نرم افزاری کار دشواری است

عده‌ای دیگر از متخصصان معتقدند مشکل قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 به خاطر عدم مدیریت صحیح ولتاژ ورودی بوده و به همین دلیل، پیکسل‌های قرمز بیش از اندازه روشن می‌شوند. دلیل دیگری قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 می‌تواند تداخل پیکسل‌های داخلی باشد که سبب شده قالب رنگ صفحه نمایش به قرمز متمایل شود. بر اساس گفته‌های یکی از کارمندان پیشین سامسونگ، در صورت قطعی شدن وجود مشکل قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 ، رفع آن با استفاده از یک آپدیت نرم افزاری بسیار مشکل است. از طرفی دیگر، برخی متخصصان حاضر در مجموعه اعتقاد داشتند با استفاده از یک به‌روزرسانی نرم افزاری می‌توان بین رنگ‌ها تعادل ایجاد کرده و رضایت کاربران را به دست آورد.

به نظر می‌رسد مشکلاتی همچون قرمزی صفحه نمایش گلکسی S8 زمانی اتفاق می‌افتد که سامسونگ صفحه نمایش جدید Infinity Display پرچمداران تازه خود را به یک باره و در حجمی انبوه تولید و عرضه می‌کند.

شاید نتوان مشکل را بر گردن طراحی منحنی پنل‌های سوپر AMOLED این گوشی موبایل انداخت، اما به عقیده برخی متخصصان، به کار بردن نسبت تصویر ۱۸٫۵:۹ در گلکسی S8 یکی از دلایل به وجود آمدن مشکل قرمزی نمایشگر آن است. به عقیده آنان، این نسبت تصویر عجیب سبب به وجود آمدن بی‌ثباتی در صفحه نمایش شده است.

منبع : phonearena

 

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *